Policja użyła gazu łzawiącego

Od kilku dni ruch na granicy macedońsko-greckiej był wstrzymywany przez Macedonię, która ograniczyłą wpuszczanie imigrantów do 300 dziennie. Spowodowało to dosyć duży przyrost liczby imigrantów koczujących pod granicą. Teraz rozpoczęli oni szturm na ogrodzenie postawione na granicy. Około 500 osób krzyczało „Otwórzcie granice” i zaczęło napierać na płot. Macedońska policja użyła gazu łzawiącego aby rozproszyć imigrantów.

Eksperci szacują, że do końca marca w Grecji z powodu blokad granic utknie nawet 70 tys. osób.

Film nagrany na granicy:

kresy.pl / tvp.info / youtube.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz