Na adres niemieckiego ministerstwa finansów przyszła paczka z bombą.

Policja podała, że w przypadku gdyby doszło do otwarcia paczki, osoby znajdujące się w pobliżu mogłyby odnieść poważne obrażenia. Podejrzana paczka została dostrzerzona przez pracownika kancelarii około godz. 10. Niemiecki urzędnik zwrócił uwagę na przewody wystające pod papierem. PRzesyłka została prześwietlona promieniami rentgenowskimi, a później wezwano policjię oraz oddział saperów. Ministerstwo musiało zostać ewakuowane.CZYTAJ TAKŻE:
Berlin: nagranie momentu zamachu [+VIDEO]

Policja podała, że pakunek zawierał substancję wybuchową podobną do używanej do produkcji nielegalnych petard, jednak znacznie mocniejszą. Sam zapalnik został rozbrojony jeszcze na miejscu, a materiał wybuchowy został unieszkodliwiony na poligonie policyjnym.

Policja nie podała kto miał być odbiorcą przesyłki, jednak dziennik „Bild” sugeruje, że był to minister finansów Wolfgang Schaeuble.

kresy.pl / tvp.info

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz