Żołnierzom ukraińskiego batalionu “Donbas”, który walczy z separatystami w Iłowajsku wysłane zostało wsparcie. Trafią do nich m. in. moździerze, granatniki, zestawy przeciwpancerne i przeciwlotnicze.

Na pomoc batalionowi “Donbas”, który prowadzi działania bojowe w Iłowajsku pod Donieckiem trzeba było wysłać wsparcie z ciężkim uzbrojeniem – donosi służba prasowa Gwardii Narodowej Ukrainy.

“W tej chwili do żołnierzy batalionu operacyjnego reagowania NGU Donbas oraz innych ochotniczych batalionów biorących udział w operacji specjalnej zmierza wsparcie z innych regionów Ukrainy”– napisano w informacji Gwardii Narodowej.

Na odsiecz żołnierzom “Donbasu” wysłano moździerze, granatniki, zestawy przeciwpancerne i przeciwlotnicze.

Według wersji Gwardii Narodowej, w pojedynczych rejonach miasta do tej pory trwają walki a separatyści “stawiają wściekły opór”.

Wcześniej batalion Donbas wysyłał już informacje, że kontroluje razem z regularną armią dwie trzecie Iłowajska. Z kolei separatyści twierdzą, że miasto znajduje się pod ich pełną kontrolą. Obie strony zgodnie donoszą tylko o tym, że trwają w tym miejscu ciężkie walki.

korespondent.net/KRESY.PL

forma płatności