Spadek wartości ich majątków to efekt tąpnięcia giełdy po ogłoszeniu decyzji wyborców Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej.

Spadki na giełdach wpłynęły na szacowny majątek najbogatszych lidzi na świecie. Osobą która straciła najwięcej jest Amancio Ortega najbogatszy człowiek w Europie. Majątek człowieka kontrolującego koncern odzieżowy Inditex (m.in. marka Zara) zmalał w jeden dzień o 6 mld dolarów.

Straty dziewięciu innych miliarderów wyniosły ponad 1 mld USD. Dotknęło to m.in. Billa Gatesa, Jeffa Bezosa i Geralda Cavendisha Grosvenora – najbogatszej osoby w Wielkiej Brytanii.

Na czele rankingu najbogatszych ludzi na ziemi utrzymał się Gates, którego majątek wynosi 83,5 mld dolarów. Drugie miejsce pomimo potężnych strat zajmuje Ortega z majątkiem 69,8 mld dolarów, a trzecie inwestor Warren Buffett z 66 mld dolarów.

kresy.pl / pb.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Realna strata giełdowa jest wtedy gdy właściciel akcji sprzeda je przy zaniżonych notowaniach.W przeciwnym wypadku możemy mówić tylko o wirtualnych stratach wynikających z przeliczeń wartości akcji gdy są w tzw dołku w porównaniu z jakąś górką ich notowań.Ci miliarderzy prowadzą naogół długoterminowe inwestycje giełdowe,więc dla nich takie okresowe zniżki ,czy zwyżki są raczej zabawne i dobre dla poprawy humorów dojonej krótkoterminowej drobnicy i powszechnej gawiedzi.