Jak to było z “zerwaniem współpracy” z SB przez Lecha Wałęsę…

Ludzie od dawna wiedzieli, że Lech Wałęsa był agentem w latach 70.– mówił na antenie TVP Info Krzysztof Wyszkowski, działacz opozycyjny za czasów PRL i współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych.

Wyszkowski w wypowiedzi dla TVP Info rozprawił się także z wersją mówiącą o tym, że to sam Wałęsa zerwał współpracę z SB.

Nie Lech Wałęsa zerwał współpracę z SB, to SB zerwała z nim, bo składał fikcyjne oświadczenia. Nie wiedział o tym, że SB zamontowała podsłuchy i okazało się, że oświadczenia są fałszywe– komentował w TVP Info Krzysztof Wyszkowski.

Chcąc zarobić te swoje 500 lub 1000 zł, prowokował wypowiedzi i je wymyślał. Wyeliminowano go z sieci agenturalnej jako niebezpiecznego szubrawca, który za pieniądze fałszował swoje donosy– mówił były opozycjonista.

tvp.info/KRESY.PL

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. sylwia
  sylwia :

  Pogratulujmy narodowi polskiemu głębokiej zbiorowej mądrości i dojrzałości politycznej wykazanej przez wybór Lecha Wałęsy [Kohne] na prezydenta RP. Ditto o Kwaśniewskim [Sztolcmanie], Kaczyǹskim [Kalksztajnie] i Komorowskim [Szczynukowyczu].

   • sylwia
    sylwia :

    O pochodzeniu Karola Wojtyły była kiedyś dyskusja na tym forum. Oto nieco bibliografii. Jest w tym cytacie błąd: Chazarowie nie są Semitami. To lud turkomaǹski. Według Artura Koestlera, autora ‘The 13th Tribe’, Chazarami są Żydzi aszkenazyjscy. ‘…Wszystkie odłamy judaizmu zgadzają się, że osoba, której matka jest Żydówką — jest Żydem, a dzieci każdej kobiety, która jest Żydówką — są Żydami. „Zasada matrylinearności” jest niepodważalnym kryterium i nie zmienia go ani fakt wychowania się w innej kulturze ani związek z inną religią.

    Emilia Katz córka Anny Scholz (wymiennie Szolc) i Feliksa Katz pochodzili z Białej, obecnie części Bielska-Białej, skąd przenieśli się do Krakowa. Emilia Katz wyszła za mąż za seniora Karola Wojtyłę w Krakowie. Mieli troje dzieci: Edmunda, Olgę i Karola Józefa, późniejszego papieża. Nazwisko Scholz, to po angielsku Schulze, co jest popularnym nazwiskiem wśród Żydów. Wszystkie te nazwiska i ich odpowiedniki znajdują się na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Bialej skąd pochodzi babka Karola Wojtyły, Anna Maria Scholz. Jej córka Emilia pochodziła z żydowskiej społeczności i wyszła za mąż za katolika. Na zdjęciu w tle widzimy Emilię Wojtyłę Katz wraz z mężem i synem przyszłym papieżem Janem Pawłem drugim.Matka papieża prezentuje typową urodę chazarskich ludów semickich wraz z jej wszystkimi cechami…’ ( http://second.life.neon24.pl/post/108244,papiez-jan-pawel-ii-pochodzenie
    ). ( http://gazetawarszawska.eu/2014/04/27/jan-pawel-ii-masonem/ ).

    Komputer czyta tekst i wymawia błędnie ‘scholc’. Winno być ‘szolc’.

    https://www.youtube.com/watch?v=APr2OzOPBoQ

    • andrz
     andrz :

     Wybrane opinie z YT do zamieszczonego filmu: 1) BRYLANT5700 -“Widać ze ludzie uwierzą cokolwiek im przed oczy wejdzie nawet tym najgłupszym, najpodlejszym filmom zrobionym aby komuś popsuć życie i zepsuć opinie. Wielu wam się wydaje ze jesteście Chrześcijanami ale to co się czyta to raczej jest odzwierciedleniem satanizmu gdzie wulgarność i nienawiść jest dozwolona. Mój tata miał racje jak mówił o ludziach ze ci – co kartofle jędzą to gówno wiedza– Autorzy takich filmów to nic tylko psy szczujące. Jaka prawda jest i kto jest w lasce Boga nikt z nas kartoflarzy nie wie ale gęby do złego to na pewno mamy??? Polska stała się krajem Chrześcijańskim z powodów politycznych dawno temu a teraz się wam wydaje ze jesteście narodem wybranym i nawet nie znacie Boga nie mówiąc już o Chrystusie. Polska powiedziała bym raczej jest bardzo pogańska a nie Chrześcijańska. Jeśli mi nie wierzycie to przeczytajcie Pismo Sw/Biblie i pouczcie się trochę historii świata a wtedy porozmawiać można kto jest tutaj wierzący.
     Wszyscy ludzie bez względu na to kim są czy skąd pochodzą to zwykli śmiertelnicy którzy będą tak samo osadzeni przez tylko JEDNEGO wiec po co te bzdury????? Niech lepiej każdy patrzy siebie aby nie był osadzony. Hipokrytyzm jest jednym z panów tego świata.________________2) ŚCIERWA ILUMINACI nie potrafią kłamać tak jak ich pan kłamstwa szatan, bełkot, mówi Emilia KAC zamiast Emilia Kaczorowska, później pokazuje zdjęcie i mówi na zdjęciu widzimy Emilie kac wraz z mężem i synem przyszłym papieżem jp2, i po urodzie poznaje pochodzenie żydowskie, Ja na zdjęciu widzę rodziców jp2 i jego brata Edmunda, gdyby było inaczej to jp2 urodził się w 1920r, już w nowo powstałej Polsce, to co robi ojciec jp2 w mundurze austriackim na tym zdjęciu, Polacy mieli swój honor, i mundur, żaden polak w państwie niepodległym, nie założył by munduru zaborców złodziei Polski,ILUMINACI wiedza jak zniszczyć polska, kulturę tradycje bo znają polska historie, Po drugiej wojnie niewolno było uczyć W szkołach o zaborze bo Rosja była zaborca, teraz nie wolno uczyć bo członkowie uni europejskiej byli zaborcami, następnych części polski, kto stworzył unie europejska iluminaci, dlaczego niszczą katolików bo chcą wprowadzić swoja religie, i wiedza ze dzięki temu ze Polacy mieli kościół katolicki dali rade odbudować Polskę po zaborach, kto im pomaga KAROL KACZYNSKI(wykonawca tego filmu, zresztą jedynego tego “autora”) za parę srebrników, a młodzież nie świadomie jemu pomaga bijąc brawo, to nie jest jakiś tam film, TO JEST WOJNA RELIGIJNA,CI IMIGRANCI, WOJSKO ISLAMSKIE TO NIE PRZYPADEK TYLKO CELOWE DZIAŁANIA ILUMINATÓW.

    • andrz
     andrz :

     Yaakov Wise, żydowski historyk mieszkający w Manchester twierdzi, że papież Jan Paweł II miał pochodzenie żydowskie. Yaakov Wise, badacz żydowskiej historii i filozofii zainteresował się pochodzeniem Karola Wojtyły po przyglądnięciu się fotografiom matki Karola Wojtyly, Emilii Kaczorowskiej. Wise pokazał zdjęcia matki Karola Wojtyly kilku osobom, nie informując czyje jest to zdjęcie. “Wszyscy [moi rozmówcy] powiedzieli, że [osoba na zdjęciu] wygląda na Żydówkę. Wobec tego rozpocząłem badania jej pochodzenia.” – powiedział Yaakov Wise.

     Wise twierdzi, że jakkolwiek ojciec Karola Wojtyły był etnicznym Polakiem, to matka mogła mieć pochodzenie żydowskie. “Emilia Kaczorowka to po angielsku Emily Katz, a Katz jest popularnym nazwiskiem Żydów z Europy Wschodniej” – uważa Wise.

     Yaakov Wise przypomina również, że ojciec Emilii – Feliks Kaczowski, był przedsiębiorcą w Bielsku-Białej. Babcia Emilii – ciągnie dalej Wise – nazywała się Maria Anna Scholz, “to po angielsku Schulze, co jest równie popularnym nazwiskiem wśród Żydów, tak samo jak Rybicka, bądź “Ryback”, jak nazywała się prababcia Karola Wojtyły, Zuzanna”. Wszystkie te nazwiska i ich odpowiedniki znajdują się na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Bialej – dodaje Yaakov Wise.

     “Pochodzenie Papieża [Jana Pawła II] było badane przez amerykańskich historyków” – mówi Wise – “Ale nikt nie badał korzeni rodzinnych poprzez pryzmat społeczności żydowskiej, a ja jako żydowski historyk, mam dostęp do informacji, o których nie-żydowscy historycy nie wiedzą [że istnieją]”.

     “Nie czynię żadnych ostatecznych podsumowań” – mówi Wise – “ale twierdzę, że istnieje wiele dowodów na to, że [Papież Jan Paweł II] był Żydem.”

     “Matka [przyszłego] Papieża pochodziła z żydowskiej społeczności i wyszła za mąż za katolika. [Ten fakt pochodzenia żydowskiego] rzucałby światło na to dlaczego [przyszły] Papież musiał się ukrywać przed Nazistami w listopadzie 1940 roku. Jeśli byłby czystym etnicznie Polakiem, nie byłoby to konieczne.”

     “Wyjaśnia to również dlaczego ten Papież czuł wielką potrzebę poprawienia stosunków pomiędzy Kościołem w Rzymie a ludem żydowskim.” – konkluduje Yaakov Wise.

     źródło http://www.bibula.com/?p=425

     • andrz
      andrz :

      KOMENTARZ BIBUŁY: O pochodzeniu żydowskim Karola Wojtyły poprzez Jego matkę Emilię, pisano już tu i ówdzie. Jedni pisali o tym w maniackim szukaniu “żyda” w każdym przeciwniku, inni z czystej chęci zrozumienia Jego prożydowskich inklinacji. Yaakov Wise próbuje odgrzać ten kotlet, jednak jak na razie nie widać żadnych konkretnych na to dowodów; coś się smaży, jakiś dym się unosi, ale to za mało. Zaś posługiwanie się “dowodami”, iż polskie nazwisko “Kaczorowska” po angielsku brzmi “Katz”, a nazwisko “Katz” czy “Ryback” jest popularne wśród Żydów pochodzących z Europy Wschodniej, po prostu nie przystoi poważnym historykom. Jeśli miałby to być jedyny dowód na żydowskie pochodzenie Karola Wojtyły, to trzeba przyznać, że pan Wise jest bardziej plotkarzem niż historykiem.

    • fiesta
     fiesta :

     Dosc dawno temu czytalem, ze rodzice K.Wojtyly Sr wyrzekli sie go jako syna, poniewaz ozenil sie z zydowka.
     Zydowskie pochodzenie K.Wojtyly Jr (JP2) potwierdzil bedacy w podeszlym wieku ksiadz z Kanady, ktory pochodzil z okolic Wadowic i znal ich rodzine oraz zydowskie pochodzenie K.Wojtyly Jr potwierdzil takze ksiadz z Polski obeznany w tym temacie.
     Poza tym o zydowskim pochodzeniu JP2 pisal tez L.Bubel w swojej gazecie TYLKO POLSKA w 2000r.

     • fiesta
      fiesta :

      “Pochodzenie Papieża [Jana Pawła II] było badane przez amerykańskich historyków” – mówi Wise – “Ale nikt nie badał korzeni rodzinnych poprzez pryzmat społeczności żydowskiej, a ja jako żydowski historyk, mam dostęp do informacji, o których nie-żydowscy historycy nie wiedzą [że istnieją]”.

      “Nie czynię żadnych ostatecznych podsumowań” – mówi Wise – “ale twierdzę, że istnieje wiele dowodów na to, że [Papież Jan Paweł II] był Żydem.”

     • andrz
      andrz :

      Może i miał w swoich żyłach kropelkę krwi żydowskiej, bo nie dało się tego uniknąć przez setki lat wspólnego zamieszkiwania na polskiej ziemiach, ale z duszy, z działań, był najczystszym Polakiem jakiego znam. Polakiem, który wywarł ogromny, pozytywny wpływ na ogromną rzeszę ludzi. Dla swojej Ojczyzny Papież gotów był uczynić wszystko. Na rok przed ogłoszeniem stanu wojennego Zbigniew Brzeziński, doradca prezydenta Jimmy’ego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego USA, informował Ojca Świętego, że istnieje groźba interwencji sowieckiej w Polsce. Papież oznajmił mu, że w takim przypadku nie zawaha się udać do swego kraju. Jan Paweł II nigdy nie zostawiłby rodaków na pastwę wrogów!
      Przed drugą pielgrzymką do Ojczyzny, w czasie, kiedy trwał jeszcze stan wojenny, w prasie podziemnej i w dyskusjach prywatnych wyrażano poważne zastrzeżenia, czy Papież przyjeżdżając do Polski nie będzie legitymizował władzy komunistycznej. Sam Ojciec Święty nie miał wątpliwości. Do ks. Stanisława Dziwisza powiedział: „Ja jadę, żeby podnieść na duchu naród, a nie umocnić reżim”. Podobną rolę spełnił w czasie swojej trzeciej pielgrzymki w 1987 r., podczas której przygotowywał nas do życia w wolności. A już w wolnej Polsce uczył nas, jak korzystać z daru wolności, aby nie przemieniła się ona w niewolę.
      Miał czyste serce i nikt nie jest w stanie na niego złego słowa powiedzieć tylko Żydzi, gadzie plemię które opluwa wszystko i wszystkich by siać nienawiść i prymitywizm. _______ P.S. 1)Miałem zaszczyt i przyjemność wraz z przyjaciółmi uczestniczyć we wszystkich pielgrzymkach JP II w latach 80 i 90. Każdorazowo było to dla nas ogromne wydarzenie religijne i patriotyczne. Wracaliśmy zawsze uduchowieni i naładowani pozytywnymi emocjami, wprowadzając w życie Jego nauki. Kto w tym nie uczestniczył nigdy nie pojmie tego 2.)Tekst ten zawiera pewne fragmenty znalezione w necie z którymi się identyfikuję.

     • leszek1
      leszek1 :

      @Andrz. Bardzo dziekuje za wysokiej klasy komentarze, wyjasniajace wystarczajaco jasno proby kompromitowania jednego z najwiekszych Polakow. W internecie, w beletrystyce, w filmach, az sie roi od podobnych praktyk. Kazdy z tego smietnika wybiera to co najbardziej mu odpowiada. Ja w ten sposob latwo rozpoznaje nieprzyjaciol Polski – lub ludzi o ograniczonej zdolnosci poznawczej.

     • andrz
      andrz :

      Leszek1:20.02.2016 03:05 Ja również dziękuję za wsparcie .”Fiesta” już wielokrotnie próbował z JPII zrobić nie tylko, że Żyda ale znacznie, znacznie gorzej (nie będę przytaczał tych jego bredni).