Po przeliczeniu głosów z około połowy okręgów wyborczych w Czechach, prowadzi ubiegający się o reelekcję Milos Zeman.

Czeski urząd statystyczny po zliczeniu wyników z 51,3 proc. okręgów poinformował, że obecny prezydent Czech Milosz Zeman uzyskał 41,99 proc., a jego najpoważniejszy rywal Jirzi Drahos 25,05 proc. głosów w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Czechach.

Podawane wcześniej częściowe wyniki z około 10 proc. okręgów wyborczych wskazywały na większą przewagę Zemana (44,2 proc.) nad Drahosem (24,2 proc.) i resztą rywali.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czeskie wybory prezdenckie: kobieta zaatakowała prezydenta Zemana [+VIDEO]

Lokale wyborcze w Czechach zostały zamknięte w sobotę, w drugim dniu pierwszej tury głosowania, o godz. 14. Pierwsze nieoficjalne wyniki mają zostać podane około godz. 19.

Czescy politolodzy jeszcze przed wyborami stwierdzili, że Zeman który pięć lat temu wygrał w pierwszej turze wyborów prezydenckich, nie powtórzy tego wyczynu. Druga tura wyborów odbędzie się za dwa tygodnie. Zdaniem komentatorów, w przypadku dojścia do drugiej tury, to zwycięstwo urzędującego prezydenta Zemana nie jest oczywiste, ponieważ wszyscy głosujący na pozostałych kandydatów mogą głosować przeciw obecnemu szefowi państwa.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply