Wybite witraże, „krwawy napis” na drzwiach – profanacja i atak na kościół w Koninie

Nieznani sprawcy zaatakowali kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Wybito witraże w drzwiach, na których wymalowano „krwawy napis”. Odcięto też fragment dłoni figurze patrona parafii.

Do ataku na kościół parafialny pw. św. Maksymiliana Kolbe w Koninie, w woj. wielkopolskim, doszło w nocy z wtorku na środę. Według policji, zniszczenia zauważyła jako pierwsza siostra zakonna, która otwierała świątynie po godzinie 6:00.

Nieznani sprawcy skoncentrowali się na okolicy wejścia do kościoła. Wybili witraże w drzwiach, rozbili gablotę informacyjną. Na samych drzwiach pozostawili „krwawy napis”. Według proboszcza parafii, ks. Wojciecha Kochańskiego, brzmiał on „Jakub dawaj”. Proboszcz, podobnie jak policja, nie znają znaczenia napisu. Wykonano go przy użyciu czerwonej substancji, którą policjanci zabezpieczyli do badań.

 

Sprawcy uszkodzili też figurę św. Maksymiliana Kolbe, patrona parafii, odcinając duży fragment lewej dłoni.

Według policji, proboszcz oszacował straty na ok. 1 tys. zł. Wszczęto również postępowanie ws. uszkodzenia mienia. Policjanci poinformowali, że nie mieli wcześniej żadnych zgłoszeń o podobnych zdarzeniach w tej parafii. Jednak w rozmowie z polsatnews.pl ks. Kochański przyznał, że ostatni atak nie był pierwszym zdarzeniem tego rodzaju. Miesiąc temu ktoś wybił część szyb w kościele kamieniem, a trzy miesiące wcześniej miała miejsce próba włamania na plebanię.

– Ja to przyjmuję z dużym spokojem. Jest też ogromna solidarność parafian. Zło nie może być ostatnim akcentem – powiedział w rozmowie z polsatnews.pl ksiądz proboszcz.

Czytaj także: Nożownik, który zaatakował księdza we Wrocławiu o swoich motywach: film Sekielskich to dobry trop

Polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply