W środę Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) podpisało umowę z firmą Maskpol na dostawę ponad 138 tys. kompletów ubrań ochronnych dla żołnierzy. Resort może opcjonalnie zamówić jeszcze 8 tys. takich kompletów. Zamówienie posiada łączną wartość ponad 230 mln zł.

W środę MON poinformował na Twitterze o podpisaniu umowy na dostawę ponad 138. tys. kompletów ochronnych ubrań dla żołnierzy. „Dziś z firmą MASKPOL S.A. podpisana została umowa na dostawę ponad 138 tys. kompletów w zamówieniu podstawowym (+ 8000 kompletów w opcji) ubrań ochronnych dla żołnierzy Wojska Polskiego. Łączna wartość zamówienia wraz z opcją wynosi ponad 232 mln zł” – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5360.41 PLN    (24.36%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Spółka Maskpol należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zajmuje się produkcją m.in. hełmów i kasków, kamizelek kuloodpornych, masek przeciwgazowych, masek filtrujących i odzieży ochronnej.

Polska Agencja Prasowa (PAP) przypomina, że szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział pod koniec kwietnia, że w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa, ministerstwo będzie „pozyskiwać sprzęt przede wszystkim z polskich zakładów” i „wzmacniać wojsko, wspierając polski przemysł”.

Zobacz także: MON podało informacje ws. programów śmigłowych „Perkoz” i „Kruk”

twitter.com / pap / portalsamorzadowy.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz