Od północy z piątku na sobotę na włoską wyspę Lampedusa przypłynęło 12 łodzi z migrantami. Łącznie na ich pokładzie było 178 osób – poinformowała Ansa, powołując się na lokalne służby.

Większość łodzi zatrzymano na wodach przy brzegach wyspy. Na ich pokładach znajdowało się po kilkanaście osób – imigrantów z Tunezji i Afryki subsaharyjskiej – podała Polska Agencja Prasowa (PAP) w sobotę. Wśród nich były kobiety i dzieci.

W minionych dniach także na Lampedusę przybywało po kilkanaście łodzi. Tamtejszy ośrodek pobytu dla migrantów jest przez większość czasu całkowicie przepełniony. Przebywa tam kilka razy więcej ludzi niż jest miejsc.

PAP przypomina, że od początku roku do Włoch przybyło drogą morską ponad 20 tysięcy migrantów.

W maju br. mieliśmy do czynienia z kolejnym wzrostem fali migracyjnej, który był widoczny m.in. na włoskiej wyspie Lampedusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Nielegalni imigranci usiłowali dopłynąć do Wielkiej Brytanii. Francuskie służby wyłowiły ich z kanału La Manche

Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku mieszkańcy wyspy protestowali przeciwko przyjmowaniu kolejnych nielegalnych imigrantów.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply