We Włoszech w ciągu minionej doby z powodu zakażenia koronawirusem zmarły 433 osoby – wynika z informacji podanych w biuletynie Obrony Cywilnej. Od początku epidemii łączny bilans ofiar śmiertelnych w tym kraju wynosi 23 660.

W ciągu ostatnich 24 godzin z powodu choroby COVID-19 zmarły we Włoszech 433 osoby – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP), powołując się na dane włoskiej Obrony Cywilnej. W ciągu minionej doby zanotowano w kraju około 3000 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba aktualnie zarażonych wzrosła do 108 tysięcy. Około 80 tys. – 70 proc. wspominanych osób przebywa w domu, chorując bezobjawowo lub doświadczając bardzo lekkich powikłań.

Zobacz także: Niemcy: 61% zarażonych koronawirusem wyzdrowiało

Od początku epidemii potwierdzono we Włoszech 179 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. 47 tys. osób zostało już wyleczonych. W ciągu ostatniej doby odnotowano 2100 wyzdrowień.

PAP informuje, że o poprawie sytuacji w kraju świadczy spadek liczby osób przyjmowanych i hospitalizowanych na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Zobacz także: Światowa rewolucja koronawirusa

Epicentrum epidemii koronawirusa we Włoszech nadal pozostaje Lombardia – ponad 34 tys. zakażonych. Pod tym względem drugie miejsce wśród regionów zajmuje Emilia-Romania – 13,5 tys., trzecie zaś Piemont – 14,4 tys. W Wenecji Euganejskiej odnotowano do tej pory ponad 10 tys. przypadków zakażenia.

Najmniej przypadków zarażenia występuje w Umbrii, na Sardynii, w Kalabrii, Dolinie Aosty, Basilicacie i w Molise. We wspomnianych regionach odnotowano po około kilkaset zakażeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z prognozy przygotowanej przez amerykański Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia wynika, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa we Włoszech może, w pesymistycznym wariancie, przekroczyć nawet 31 000.

Zobacz także: Druga fala koronawirusa w Japonii – zarażonych zostało prawie 10 000 osób

pap / rmf24.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply