Węgierski rząd podjął decyzję o zaostrzeniu przepisów dotyczących wjazdu do kraju. Zakaz wjazdu będzie dotyczył wielu państw, głównie spoza Europy – oświadczył w niedzielę szef kancelarii premiera Gergely Gulyas. Na liście nie znalazła się Polska. Krok rządu jest związany zagrożeniem epidemicznym, które występuje w niektórych krajach.

Węgierski rząd zadecydował o zaostrzeniu przepisów związanych z wjazdem do kraju. Zakaz wjazdu będzie dotyczył wielu państw, głównie spoza Europy – poinformował w niedzielę szef kancelarii premiera Gergely Gulyas – podaje agencja „Reuters”. Polska nie znalazła się na liście. Krok węgierskich władz jest związany zagrożeniem epidemicznym, które występuje w niektórych krajach.

Kraje zostały przyporządkowane do poszczególnych grup ryzyka epidemicznego, oznaczono je kolorami: czerwonym, żółtym i zielonym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na teren Węgier nie będą mogli wjechać cudzoziemcy z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Kosowa, Macedonii Północnej, Mołdawii, Czarnogóry oraz Ukrainy. W powyższej grupie znalazły się także praktycznie wszystkie kraje Azji. Władze Węgier uznały, że poziom zakażeń w tych państwach jest wysoki. Zostały oznaczone kolorem czerwonym.

Osoby chcące wjechać na terytorium Węgier z państw należących do grupy żółtej, w przypadku której poziom zakażeń nie jest bardzo wysoki, lecz występuje pewne zagrożenie, będą musiały na granicy przejść badania. W przypadku wystąpienia podejrzenia zakażenia koronawirusem, nie będą mogły wjechać na terytorium Węgier. W przeciwnym razie będą musiały przejść 14-dniową kwarantannę, chyba że posiadają dokument potwierdzający dwa negatywne testy na koronawirusa z ostatnich 5 dni. W opisywanej grupie znalazły się: Bułgaria, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Wielka Brytania, Norwegia, Rosja, Serbia, Japonia, Chiny i USA.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ograniczenia nie dotyczą transportu towarów i ruchu tranzytowego. Z nowych obostrzeń zostaną także wyłączone podróże biznesowe.

Pozostałe kraje, m.in. Polska, znalazły się w grupie oznaczonej kolorem zielonym, ponieważ w ich przypadku notowana liczba zakażeń jest niewielka.

Zobacz także: Węgry zwiększają wydatki na armię o 30 proc.

reuters.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz