W ciągu ostatniej doby na Węgrzech stwierdzono tylko sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem – jest to najmniejszy dobowy wzrost od 15 marca. 2 osoby poniosły śmierć z powodu choroby COVID-19 – poinformował w poniedziałek węgierski rząd.

Na Węgrzech w ciągu ostatniej doby potwierdzono jedynie sześć przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to najmniejszy dobowy wzrost zakażeń od 15 marca. Z powodu choroby COVID-19 w ciągu ostatniej doby śmierć poniosły 2 osoby – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP) powołując się na dane zamieszczone na węgierskiej stronie rządowej dotyczącej koronawirusa.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Od początku pandemii wykryto na Węgrzech łącznie 4014 przypadków zakażenia. Z powodu choroby COVID-19 zmarło do tej pory 548 osób. Za wyleczone uznano dotychczas 2284 osoby.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na Węgrzech w szpitalach przebywa aktualnie 385 osób chorych na Covid-19. Do respiratora podłączonych jest 21 pacjentów. Niecałe 10 tys. osób przebywa na kwarantannie domowej.

Rząd Węgier złożył 26 maja projekt ustawy dotyczący zniesienia stanu zagrożenia, który został wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa. W środę w parlamencie rozpoczęła się debata nad projektem.

Jak pisaliśmy od 11 marca na terenie całego kraju obowiązuje stan zagrożenia.

pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz