Nowe ugrupowanie ma reprezentować w intencji jego założycieli interesy trzech zachodnich obwodów galicyjskich na Ukrainie – lwowskiego, tarnopolskiego, iwano-frankiwskiego (stanisławowskiego).

Szeregi partii zasilili ludzie związani z merem Lwowa Andrijem Sadowym. Są to intelektualiści, wśród których znajdują się m.in. Orest Drul (pracował w Instytucie Rozwoju Miasta) i Bohdan Pankewycz (działacz społeczny, konsul honorowy Królestwa Niderlandów).

Do Ukraińskiej Partii Galicyjskiej wstąpił również kierownik Zachodnioukraińskiego Centrów Zasobów Wasyl Polujko oraz dyrektor Iwano-Frankiwskiego Funduszu imienia Króla Jurija Wiktor Kimakowycz.

Szefem Rady Politycznej partii został kulturoznawca, jeden z założycieli Towarzystwa Języka Ukraińskiego im. Tarasa Szewczenki Igor Melnyk.

Założyciele partii odrzucają pojawiające się oskarżenia o separatyzm. Twierdzą oni, że ich zamiarem jest jedynie rozwijanie Galicji i nie ma mowy o żadnym oddzieleniu się od Ukrainy.

dialog.ua/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

74 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   kwezal :

   Żadem ZapUkr nie powstanie i nikt go utrzymywać nie będzie.Europie jest potrzebna cała Ukraina ze stolica w Kijowie,a nie jej kawałki.Zreszta nawet Donbasu Ruscy na garnuszek nie wezmą.BO ta wojna juz ich sporo kosztuje, a jak gaż zakręca to sami na tym stracą.Jak im cena za rope spadnie jeszcze troche, to nie zapna w ogóle budżetu.

   • Avatar
    tutejszym :

    Uważam że FR Chersonia nie odpuści, jest jej od teraz konieczny dla lądowej komunikacji z Krymem. Rosji też jest koniecznie potrzebna cała Ukraina, bez tego mojego tworu który nazywam ZapUkr. Rosja chce przejść ze stanu mocarstwa lokalnego w stan mocarstwa globalnego. A tego bez Ukrainy nie osiągnie. Pozbycie się ZapUkr da FR wielorakie korzyści. Zminimalizuje realne niebezpieczeństwo nienawiści Ukraińców do Rosji. Zdestabilizuje nasz region politycznie i ekonomicznie, zacznie w jeszcze większym stopniu rozwijać swoją sieć agenturalną w tym tworze – potworze. No i jej wizerunek znacznie się poprawi poprzez walkę z banderyzmem, faszyzmem który wyhodowała i który będzie po cichu popierała. Jest to oczywiście jeden z możliwych scenariuszy, taki ze mnie ekspert jak z koziej d### trąba. Ale co do Chersonia to na 60 % mogę się nie mylić. Przebiegu wypadków nie można prognozować opierając się na racjonalnych wg nas założeniach. Rosja jeszcze nie jeden raz nas zaskoczy. FR ma swój rachunek kosztów i swoją logikę w postępowaniu. USA zaczęły sobie radzić w swoich komputerowych prognozach nt Rosji dopiero kiedy wprowadzili dodatkowy czynnik: „pacjent” zwariował. Ta moja uwaga w znacznym stopniu może okazać się prawdziwa. Ja się na tym nie znam, są to tylko moje prywatne luźne dywagacje. Ale ta akcja do wstępnego tworzenia ZapUkr może bardzo mi pomysłem FSB pachnie. Przy takim agenturalnym nasyceniu organizacji nacjonalistycznych na Ukrainie jedynie FSB może taką akcję przeprowadzić lub jej przeciwdziałać. Powołanie tej partii nie wzięło się z powietrza, zostało przeprowadzone sprawnie, skutecznie i w pełnej konspiracji. Takie są moje dywagacje małego Jasia, pożyjemy, zobaczymy.

    • Avatar
     kwezal :

     Najciekawsze jest to,że Podróżując między Łuckiem, Lwowem, Żytomierzem i Karpatami nie natknałem się na żadnych nacjonalistów.Straszą mnie tu chcachłami non stop,OUNowcami,a jak pojechałem tam to mnie karmili pierogami i z domu wypuścić nie chcieli. Jednego tylko faceta spotkałem, który nie chciał ze mna gadać po polsku, choć znał polski, przeszliśmy wiec na angielski. Ale ponieważ miał słaby angielski, to zostaliśmy i tak przy polskim.I gdzie ci nacjonaliści??? Główni istnieją na tym portalu i w żelaznej logidze Sylwi i Anarchisty na zadzie ze te”chachły są tak małe i mizerne,a tak nam zagrażają”.To skora sa tak słabi to po co mam sie ich bać?Zachodnia Ukraina nie powstanie, bo nikt jej nie bedzie utrzymywał.W naszym interesie jest by Ukraina istniała dalej i była normalnym krajem.

     • Avatar
      tutejszym :

      @SobiePan Jestem zmuszony przeprosić Pana za postawieniem Pana na równi z Panem „Sylwia”. Postaram się zmienić. Za link dziękuję, treść artykułu do mnie dociera i w sumie zgadzam się z nim za wyjątkiem wniosku końcowego. Diagnoza została postawiona ale pacjenta należy leczyć a nie unicestwić. Obecna FR jest przekleństwem a nie pozytywną wartością naszego świata. Na pewno nie jest „lekarstwem” na problemy wszystkich jej przygranicznych sąsiadów. Pan „Sylwia” (vanderBrook) JEST rosyjskim agentem wpływu, robi normalną dywersyjną robotę na rzecz FR. Dziękuję.

     • Avatar
      tutejszym :

      @SobiePan: Niestety nie jestem w stanie takiemu inteligentowi jak Pan wytłumaczyć tego pojęcia. Sądzę że mogą być kłopoty ze zrozumieniem. Ale spróbuję: „Agent wpływu − termin używany dla określenia osoby (agenta) działającego na terenie suwerennego państwa, na rzecz interesów obcego mocarstwa, we współpracy ze służbami specjalnymi tegoż mocarstwa…. Narzędziem realizowania działalności agentury wpływu mogą być również środki masowego przekazu….” Linków do hasła „rosyjska agentura wpływu” są setki, o ile nie tysiące, dyskusja z Panem na ten temat nie ma sensu.
      http://wpolityce.pl/polityka/188966-rosja-najczesciej-nie-placi-swoim-agentom-wplywu-w-polsce-lecz-pomaga-im-robic-kariery
      http://3obieg.pl/funkcjonowanie-w-polsce-rosyjskiej-agentury-wplywu . Proszę Pana o potraktowanie moich przeprosin jako niebyłe, przyczyn Panu nie podam, są oczywiste i / lub dla Pana nie będą nie zrozumiałe.

     • Avatar
      tutejszym :

      Witam Panie Quetzal. W poniedziałek – wtorek złożę już stałe zlecenie przelewu z mojego konta na rzecz Fundacji. Fundację założyli nauczyciele z tej szkoły. Przepisy dotacji nie pozwalają na kupno żywności, stąd ta fundacja. Nie będzie to kwota jaką bym chciał ofiarować ale taka jaką możemy dać. Jeżeli znajdzie się możliwość przebadania to dostaną od nas ładne kilkadziesiąt litrów przetworów owoców, dżemów, marmolad… Opróżnię piwnicę na zewnątrz domu. Wszystko ekologiczne, może ziemniaki… Dziękuję za to pytanie, najpóźniej we wtorek podam namiary i szczegóły. 20 zł to dwie bułki dziennie dla jednego polskiego dziecka przez miesiąc. A są to dzieci wybrane, bardzo zdolne. Pozdrawiam Pana.

     • Avatar
      sobiepan :

      @Quetzal: Nie gorączkuję się ale każdą najbardziej szlachetną ideę można odpowiednim działaniem ZOHYDZIĆ tym bardziej jeśli wypowiadający się o niej ma odpowiednie przeszkolenie i intencje I INSTRUKCJE. NIESTETY STWIERDZAM ŻE TEN PAN POSŁUGUJE SIĘ MANIPULACJĄ I KŁAMSTWEM PROSZĘ POCZYTAĆ JEGO WPISY POD ARTYKUŁEM SZCZEGÓLNIE ODPOWIEDZI NA POSTY DO PANA Jan _De

     • Avatar
      quetzal :

      Prosze Pana ,akurat co do tej idei to każdy na tym forum sie zgadza. Każdy kto mysli i ma serce chce wspierac dzieciaki z Wołynia.Mało tego tam są polskie gazety,wydawane m.in. przez polskich księży i takie wydawnictwa też należało by wspierać.Kiedys rozmawiałem z taki księdzem z Krzemieńca.I każdy sie co do tego zgadza.Moze poza takimi agentami jak Sylwia.Ale ona/on jest tu w zupełnie innym celu, Kresy i Polacy jego/ja tak naprawde nie interesują.

     • Avatar
      sobiepan :

      @Quetzal: Szlachetną ideę zawsze należy wspierać , Przyznam Panu że na tym forum natrafiłem na podobną ideę tylko raz . ( jak Pan poszuka to i znajdzie ) . Czy był on dobry a nawet powiedzmy inspirujący do opracowania rzetelnego programu??? (zresztą wywodzący się z działań prowadzonych przez pewne organizacje Niemieckie) to pomysł na wzmocnienie ekonomiczne POLAKÓW na Kresach . Oceń Pan sam . Co pewne indywidua z nim zrobili to pozostawiam Pańskiej ocenie . Zamiast zacząć dyskutować nad formą i sposobami jego prawnej legalizacji i opracowania zasad.

     • Avatar
      tutejszym :

      @SobiePan, wystarczy poczytać mój post inicjujący tą akcję i odpowiedzi Pana Jan_De. Po zaśmieceniu go przez inne wtręty zaciemniające temat, otworzyłem drugi, tożsamy temat. Ważne jest aby te nasze dzieci miały co jeść, ja co mogę to daję. Jeżeli ktoś chce podać się za autora tej akcji to proszę bardzo. Pod warunkiem że złoży stałe zlecenie na rzecz tej fundacji. Postaram się jutro podać wszystkie szczegóły. Moje stałe zlecenie to 200 zł/mc i jeżeli będzie taka możliwość to inne artykuły z mojego sadu i gospodarstwa. Jeżeli Pan złoży stałe zlecenie to pełen honor dla Pana. Pan Jan_De też sądzę włączył się w tą akcję, milczy bo nie wypada Mu się chwalić jak mnie. Te polskie dzieci są naprawdę wybranymi zdolnymi polskimi dzieciakami, być może przyszłymi ambasadorami swojej drugiej, Polskiej Ojczyzny. Może Pan też ich wspomoże, na Pana „Sylwia” raczej nie liczę, na przeszkody i plucie z jego strony – tak.

     • Avatar
      sobiepan :

      @Tutejszym:” Ja Rozumiem że definicja ta jest uniwersalna i ma zastosowanie do wszystkich popierających taką czy inną opcję zapytam w takim razie dlaczego tak nachalnie atakuje Pan tylko jedną z tych opcji ??? czyżby nie dostrzegał Pan przewrotności tego rozumowania ,może to jest wynik Pańskiego stosunku do ludzi nie akceptujących sytuacji na ukrainie?? i zagrożenia wynikającego z niej bezpośrednio dla Polski. Poprzez jawne odradzanie się faszyzmu czemu każdy rozsądnie myślący Polak nie zaprzecza. ………,,Sądzę że mogą być kłopoty ze zrozumieniem ” Może to są kłopoty z logicznym uzasadnieniem??? ze strony Pana tego postępowania bez zdemaskowania swoich sympatii do ukraińskiego nacjonalizmu ? ………..,,Agent wpływu − termin używany dla określenia osoby (agenta) działającego na terenie suwerennego państwa, na rzecz interesów obcego mocarstwa, we współpracy ze służbami specjalnymi tegoż mocarstwa…. Narzędziem realizowania działalności agentury wpływu mogą być również środki masowego przekazu….” . Co do odwołania Pańskich przeprosin to NIE JA PANA OBRAŻAŁEM I NIE JA MUSZĘ PRZEPROSIĆ . TYM BARDZIEJ ŻE JAK WIDZĘ BYŁO TO TYLKO POZORNE DZIAŁANIE JEDNAK W ŻYCIU A SZCZEGÓLNIE W POLSCE OBOWIĄZUJĄ PEWNE ZASADY SAVOIR VIVRE-CZYLI DOBRYCH MANIER.

     • Avatar
      sylwia :

      P. SobiePan. Został Pan właśnie zaatakowany przez ukraińską ‚web brigadu’, dokładnie wg nakazu Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. i wg artykułu zacytowanego przez Pana. Osobnik T. sugeruje, że jest Pan ‚sponsorowany’, czyli ‚ruski agent’. Ta sama mantra ad nauseam.

     • Avatar
      sylwia :

      P. SobiePan: Wstrząsające zdjęcia o zakatowywaniu psów przez Ukraińców. To samo ukraińskie okrucieństwo było przy zakatowywaniu ponad 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem. Patrząc na te zwały zamęczonych zwierzat widzi się moralny upadek, tę ohydę, którą jest potwierdzona historycznymi faktami cecha bezgranicznego okrucieństwa ukraińskiego charakteru. Pojednawcze słowa od tego Tutejszym to nieszczera hipokryzja w przewidywaniu szoku, z jakim goście na tym forum zareagują na te sceny ponownego wyrazu ukraińskiego okrucieństwa. Nie mógł zaprzeczać fotografiom choćby chciał. Jak społeczeństwa i narody mogą ‚leczyć’ czyjeś zbiorowe okrucieństwo? Dobrych recept nie ma.

      https://www.youtube.com/watch?v=Et9TRcysAIw

     • Avatar
      uri :

      Według „Sylwii” to ” Wstrząsające zdjęcia o zakatowywaniu psów przez Ukraińców.” Opis filmu -„German Josef Wende is executed by U.S. Military Police firing squad in Toul” Co jest grane?! Ano to, że za wczorajszą wpadkę (przypomnę – „Sylwia” wkleił film z egzekucji rosyjskich kolaborantów w Krasnodarze jako film z egzekucji upowców, twierdząc uparcie, że Krasnodar to wschodnia Ukraina :))) ) oberwał mocno po łepetynie od swojego śledczego-opiekuna z FSB. Bardzo mocno. Stąd też następny odlot. Biedak w sumie z tego „Sylwii”, ale to tak podła kreatura, że żalu jednak wyrazić nie mogę. Natomiast jeśli rozmawiamy o psach – to „separatysta” z Pitra bardzo niefajnie się zabawiał. Zamęczył swojego pieska, zjadł w końcu jego głowę. Wszystko oczywiście ze szczegółami zamieścił na kacapskim portalu społecznościowym (to chyba jakiś portal dla zboków, winien zostać zablokowany) ВКонтакте. Chłoptaś chętnie pozował do zdjęć zaopatrzony w hitlerowską symbolikę. Potem pojechał „wyzwalać” Donbas. Dalszych jego losów nie znam. Mam nadzieję, że już nie żyje. Gdyby okazało się, że przed śmiercią był katowany, wcale nie byłoby mi go żal.
      http://censor.net.ua/photo_news/292301/za_terroristov_lnr_voyuet_manyaknatsist_iz_sanktpeterburga_rej_bomjeyi_schenkov_i_deteyi_fotoreportaj

     • Avatar
      sylwia :

      1. Sympatyk ounowskiego banderyzmu uri znów nas okłamuje, sugerując, że nikt nie nazywa Krasnodaru ‚wschodnią Ukrainą’. Według OUN, ziemie na wschód od morza Azowskiego, łącznie z Krasnodarem, Rostowem nad Donem i Stawropolem, to wschodnia Ukraina. Według OUN, Chełm i Sanok to zachodnia Ukraina. Terytoria te zostały pokazane jako część soborowej Ukrainy w ‚jej państwowych i etnicznych granicach’ na ukraińskiej mapie umieszczonej w almanachu ‚Homonu Ukrainy’ na 1992 r. (Dr. W. Poliszczuk: ‚Gorzka prawda’, str. 68). Ta imperialistyczna ekspansja terytorialna na wschód i zachód to cel OUN. Obecne władze Ukrainy już wysunęły żądania terytorialne wobec Polski. Książka Dr. Polisczuka jako PDF jest tu: http://www.socjologia.univ.rzeszow.pl/file/600/gorzka+prawda.pdf Np. Niedawno ukraiński polityk, rzecznik Prawego Sektoru, który gloryfikuje morderców z OUN/UPA, Andrij Tarasenko, w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej” oznajmił, iż Prawy Sektor zmierza do odzyskania przez Ukrainę Przemyśla i innych polskich powiatów.’ Przywódca Partii Radykalnej Liaszko żądań terytorialnych wobec Polski nie wycofał. Druga zwrotka państwowego hymnu Ukrainy opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: „Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону” – staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto polskie miasta koło Sanu: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz: Te ziemie Ukraińcy pragną utopić w polskiej krwi. Inne klamstwa uri: 2. Kłamał, że flaga UPA była niebiesko-żołta (sic) nie czerwono-czarna (flaga UPA: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0d/OUN-r_Flag_1941.svg/200px-OUN-r_Flag_1941.svg.png) 3. Kłamał, że Roman Kokoriow groził Polsce i jest przedstawicielem Rosji przy Radzie Europy. Roman Kokoriow nie jest przedstawicielem Rosji przy Radzie Europy. Kokoriow jest zatrudniony w Instytucie Prawodawstwa i Prawa Porównawczego. Organizatorka Euromajdanu w Sztrasburgu, Jekaterina Puszkar, potwierdziła, że Kokoriow nie jest osobistoscią oficjalną (…Обозреватель” получил сообщение от имени организатора Евромайдана в Страсбурге Екатерины Пушкарь, которая сообщила, что Кокорев не является официальным лицом…). Rosyjski odpowiednik uri’ego wypisuje urojenia na prywatnej stronie na Facebook a histeryczny uri wskakuje na płot i pieje zachwycony na tym forum, że Ruskie grożą Polsce i już już zaraz wkroczą. To tak jakby w Rosji ktoś zaczął cytować nienawistne wypowiedzi uri lub Tutejszym jako oficjalne wypowiedzi przedstawicieli polskiego rządu. Cały artykuł w Obozrevatel.com jest tu: http://obozrevatel.com/politics/15083-predstavitel-rf-v-evroparlamente-rossiya-namerena-prisoedinit-alyasku-stranyi-baltii-finlyandiyu-i-polshu.htm. Przy okazji uri nazwał Obozrevatel ‚obzorevatel.’ Przedtem próbowal umniejszyć liczbę polskich ofiar UPA i sugerowal, że odeskie ofiary Prawego Sektoru same się podpallily. Jego dzialanosc wyjasnia ten dokument: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html a komentarz tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/

     • Avatar
      tutejszym :

      Ruski krecie „Sylwia” – udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?. Znowu ruski zafajdańcu wklejasz link do fałszywki. poszło ruskie ścierwo z tego Forum Czy nie ma na to ścierwo lekarstwa?.

     • Avatar
      sylwia :

      Anarchista:
      14.09.2014 16:11

      @Tutejszym: 14.09.2014 15:57……………….,, jak przyznał Pan prof. Jacek Wilczur tekst dostarczył mu Pan Prus „………..I tutaj ślad się urywa nikt nie stwierdził że , oryginalny tekst nie jest przechowywany w sejfach OUN i nigdy nie został opracowany , NIKT NIE PRZEDSTAWIŁ WIARYGODNYCH DOWODÓW NA JEGO BRAK -OUN -NIE DEMENTUJE A TO JUŻ ZASTANAWIA , POZA TYM JEŚLI JEST TO TAJNA DYREKTYWA TO NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANY ,CZYLI TWÓJ MOCODAWCA NIE BĘDZIE ZAPRZECZAŁ CZY POTWIERDZAŁ FAKTU JEGO ISTNIENIA . A TWOJE CHAMSKIE ATAKI SĄ TYLKO PROPAGANDOWYM POWTÓRZENIEM TEZ TEGO DOKUMENTU. NIE MA NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI ŻE TE ZAŁOŻENIA SĄ REALIZOWANE CHOCIAŻ BY PRZEZ CIEBIE . i TO TWOJE BEZMYŚLNE SZCZEKANIE O ,,RUSKIEJ ” AGENTURZE . TO POTWIERDZENIE FAKTU REALIZACJI TEGO DOKUMENTU .

     • Avatar
      tutejszym :

      Ruski krecie „Sylwia” – udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?. Znowu ruski zafajdańcu wklejasz link do fałszywki. poszło ruskie ścierwo z tego Forum Czy nie ma na to ścierwo lekarstwa?.

     • Avatar
      tutejszym :

      Ruski krecie „Sylwia” – udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?. Znowu ruski zafajdańcu wklejasz link do fałszywki. poszło ruskie ścierwo z tego Forum Czy nie ma na to ścierwo lekarstwa?.

     • Avatar
      sylwia :

      P. SobiePan: Zapewne zauważył Pan agresywną działalność probanderowskich Ukraińców na polskich i rosyjskich forach. Na polskich forach udają polskich patriotów: służyli w polskim wojsku, ktoś z rodziny był w AK, kochają Polskę, itp. łgarstwa pisane by zyskać zaufanie. Na tym forum działa ok. 10 takich ukraińskich bojówkarzy: Quetzal, Tutejszym, Amstaf, uri, wilk, raul, Mercy i kilku innych. Każdy krytyk faszyzmu ukraińskiego jest automatycznie przezywany przez nich ‚ruskim agentem’. Artykuł polecony przez Pana mógłby być napisany również przez mnie: zgadzam się z jego treścią. Ta akcja jest zgodna z wytycznymi tajnej Uchwały Krajowego Prowidu OUN z 1990 r. OUN to tajny rząd ukraiński. Nasuwa się ważne pytanie kto ten atak na Polskę tak hojnie finansuje i dlaczego. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html a komentarz tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ Dziękuję za ten odnośnik i cytuję cześć tego artykułu: ” Miłośnicy Ukrainy w bezpardonowym ataku.
       Ujawniło się w Polsce silne lobby pro-ukraińskie. Ludzie ci bezceremonialnie, bezczelnie i wyjątkową arogancją atakują tych Polaków, którzy maja odwagę mieć inne od nich zdanie na temat wydarzeń ukraińskich. Są wśród tego szalonego lobby zarówno Ukraińcy żyjący od czasów „Akcji Wisła” w Polsce, wciąż tęskniący za powrotem do macierzy i do „rezania Lachów”. Są wśród tego silnego lobby mitomani o Polsce od morza do morza. Są wśród nich naiwni marzyciele i wyznawcy uczuć w polityce międzynarodowej i święcie wierzący w miłość jako podstawę stosunków między suwerennymi państwami. Ci ludzie naprawdę uważają, że gdy my będziemy swoją cherlawą pierś nastawiać za Ukrainę, to oni się nam odwdzięczą , gdy będą silni i potężni. Ot, chore sny politycznych ignorantów i zwykłych wariatów… Są tu również ludzie skołowani, panicznie bojący się Rosji, którzy uważają, że skoro jesteśmy słabi i rozbrojeni, to należy drażnić ruskiego niedźwiedzia nieustannie patykiem (bo nawet nie szabelką), pluć mu pod nogi i szczuć na niego kumpli ukrytych za drzewami. Niech wie wredny niedźwiedź jak go nienawidzimy…
      Wspólna cechą tego niezwykle silnego i wpływowego lobby jest odsądzanie od czci i wiary każdego, kto się nie zgadza z ich wyobrażeniami o istocie konfliktu na Ukrainie. To jest nazywanie szpionem Putina (lub Putlera) każdego, który choć próbuje w tym wewnątrz-kacapskim konflikcie doszukiwac się interesu Polski i Polaków. Ci fanatycy „Samostijnej Ukrainy” uważają za zdrajcę i ruskiego szpiona każdego, kto nie jest równie samobójczy jak oni w miłości do niegdysiejszych bestialskich morderców naszych rodaków na Wołyniu. 
      Najgorsze, że ludzie pozbawieni elementarnej wrażliwości na krzywdy setek tysięcy rodaków eksterminowanych przez pozbawionych czlowieczeństwa zbrodniarzy banderowskich, kierują się uczuciami nieodwzajemnionej miłości do oprawców naszych przodków. Najgorsze, że ludzie jawnie i otwarcie wysługujący się obcemu, sąsiedniemu państwu uważają się za polskich patriotów! A polskich patriotów, którzy kierują się miłością i interesem Polski i Polaków, wyzywają od zdrajców, zaprzańców, jurgieltników. Zaiste kuriozalne i zwyczajnie chore…
      Wielu z tych ludzi jest tak otumanionych pro-ukraińską propagandą, że nie zdają sobie sprawy jak cynicznie są manipulowani przez kreatorów majdanowego konfliktu. Nie chce mi się przypominać genezy wydarzeń na Majdanie, ale tylko kiep nie zauważał, że tam starły się dwie oligarchiczne opcje dojenia Ukraińców. Jedna oligarchiczna opcja (Janukowicza) uważała, że korzystniej będzie bankrutującej Ukrainie w szponach Matuszki Rossiyi, inni oligarchowie (Poroszenko i spółka) sowicie sponsorowali ” spontaniczne” protesty w centrum stolicy i uzbrajali swoje prywatne armie. Jedna opcja była popierana przez Putina, druga przez koncerny zachodnie.”

      https://www.youtube.com/watch?v=p6FpZ3mqKLI

     • Avatar
      tutejszym :

      Ruski krecie „Sylwia” – udowodniono że jest to fałszywka, świadome kłamstwo. Autorem opracowania jest Edward Prus, opracowanie jest tylko w języku polskim. Opublikował to prof. Jacek Wilczur w „Polska Zbrojna”. Przyznał się że tekst dostał od Prusa i dał się podejść. Podał autora na spotkaniu z przedstawicielami 27WDP. Patrz http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-,0,0,4282#p19901 Pan Edward Prus pisał swój tekst z pozycji czasu minionego i obecnego, stąd tak celne odniesienia do zaszłości. Jest to fałszywka szczególnie intensywnie rozpowszechniana przez ruską agenturę. Co za pieprzony rusek, dostał polecenie propagowania tej ruskiej fałszywki z centrali to powtarza za co mu płacą. To już kilkadziesiąt razy powtarzasz to kłamstwo, liczysz na niekontrolowany wybuch nienawiści pomiędzy Polską a Ukrainą?. Znowu ruski zafajdańcu wklejasz link do fałszywki. poszło ruskie ścierwo z tego Forum Czy nie ma na to ścierwo lekarstwa?.

     • Avatar
      sylwia :

      Anarchista:
      14.09.2014 16:11

      @Tutejszym: 14.09.2014 15:57……………….,, jak przyznał Pan prof. Jacek Wilczur tekst dostarczył mu Pan Prus „………..I tutaj ślad się urywa nikt nie stwierdził że , oryginalny tekst nie jest przechowywany w sejfach OUN i nigdy nie został opracowany , NIKT NIE PRZEDSTAWIŁ WIARYGODNYCH DOWODÓW NA JEGO BRAK -OUN -NIE DEMENTUJE A TO JUŻ ZASTANAWIA , POZA TYM JEŚLI JEST TO TAJNA DYREKTYWA TO NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANY ,CZYLI TWÓJ MOCODAWCA NIE BĘDZIE ZAPRZECZAŁ CZY POTWIERDZAŁ FAKTU JEGO ISTNIENIA . A TWOJE CHAMSKIE ATAKI SĄ TYLKO PROPAGANDOWYM POWTÓRZENIEM TEZ TEGO DOKUMENTU. NIE MA NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI ŻE TE ZAŁOŻENIA SĄ REALIZOWANE CHOCIAŻ BY PRZEZ CIEBIE . i TO TWOJE BEZMYŚLNE SZCZEKANIE O ,,RUSKIEJ ” AGENTURZE . TO POTWIERDZENIE FAKTU REALIZACJI TEGO DOKUMENTU .

     • Avatar
      antyfaszysta :

      Ty bredzisz użytkowniku. Wpisz mnie od razy na swoją długą listę.Ty widzę jednak czytasz ich posty, skoro takie listy sporządzasz.Ale nie odpowiadasz i udajesz,że nie widzisz co ci zarzucają.Ty nie uprawiasz żadnej krytyki, tylko propagande?Rozumiesz różnicę?Chyba nie. Takie listy robili niemieccy dywersanci przed wejściem faszystów niemieckich w 1939 roku.Wyjdzie ci że wszyscy użytkownicy maja dośc tych twoich wpisów. Oni nie raz pisali,ze nie lubia banderowców,ale to nie nie znaczy,że mają kochac Putina. Nie rozumiesz ,że mozna nie lubić banderowców, czy dzisiejszych polityków, którzy do nich nawiązują,ale równoczesnie nie chcieć mieć nic wspólnego z Putinem -Hitlerem???Jezeli ja nie lubię oby typu faszyzmu, z tym ze Faszyzm Putina jest podparty ogromną siła jego pańśtwa,a on jest jego dyktatorem i reprezentuje faszyzm z Łubianki to to sa moje poglądy i tobie nic do tego. Ale ja nie jestem najemnikiem,tylko zwykłym człowiekiem, antyfaszystą. A ty jestes najemnikiem i uprawiasz propagandę.

     • Avatar
      quetzal :

      Aż przyjemnie sie czyta takie wpisy. Ale szanowny Panie Antyfaszysto, tutaj na szczęście jest jeszcze fajna dyskusja, sa fajnie ludzie,jak tutejszym, uri i inni.Natomiast koleś pt.Sylwia i tak nie zmieni swojej pracy. Musi się Pan nauczyc go olewać, ignorować, nie czytać. Bo jest niezłomny w swej stalinowskiej „Prawdzie”jak to Pan raczył ująć celnie, czy też nowej jej odsłonie, putinowskiej.

     • Avatar
      sylwia :

      ‚Antyfaszysta’ to alter ego (drugi nick) już tu działającego banderowca. Prawdopodobnie Quetzala. Zwieloktrotnia swe byty by dać ułudę ‚przeważającej opinii’. To jest ukraińska ‚web-brigada’ sterowana z Kijowa i posiłkowana przez ukr. studentów w Polsce. Ukrainiec ‚Quetzal’ to był ‚kwezal’ dziś zablokowany za chamstwa.

     • Avatar
      antyfaszysta :

      Po pierwsze nie jestem niczyim alter ego. To że sie rzadko tu udzielam nie znaczy ze nie czytam wpisów,tylko nie chce się mieszac w jakies kłótnie i pyskówki,nie interesuje mnie to szkoda na to czasu ,lepiej czytac fajne artykuły na portalu. Ale po tym jak uzytkowniku zwracasz sie od mnie teraz ,choc nie miałeś przyjemności ze mna zbytnio dyskutować widze ,że jestes podłą osobą, zwyczajnie podłą,jak twoje wpisy sa podłe i zajadłe i po prostu okropne.Taki rosyjski, bolszewicki faszyzm. Zauważyłem tez w twoich wpisach,że każdy kto sie nie zgadza z twoja faszystowsko-putinowska propaganda od razu jest banderowcem, Ukraińcem , ukrofaszystą, zwolennikiem junty, itd.To jest chamstwo,nie wiem czemu sobie go nie przypisujesz???Bo jestes chamski użytkowniku i to bardzo. Nawet do mnie, choć na forum bywam bardzo rzadko Rzeczywiście nie powinienem sie z toba wdawać w dyskusje,jak mi juz pewien fajny pan z forum ,tutejszym radził.

     • Avatar
      sylwia :

      Faszysta przyjął nick ‚Antyfaszysta’. Zdemaskowany agitator OUN. Widać to po kierunku jego argumentacji. Pisze stylem zablokowanego ‚kwezala’, który zmartwychwstał jako ‚Quetzal’ i rozdwoił się na ‚Antyfaszystę.’ I zaraz wnosi ounowska propagandę o Putinach i Rosjanach. A znany ze swych chamstw Tutejszym jest mu ‚fajny pan’. Birds of feather flock together.

     • Avatar
      sobiepan :

      ,, ANTYFASZYSTA” – Czy zna Pan znaczenie słowa antyfaszysta??? Śmiem wątpić . Tylko głupiec nie rozumie że ,mając przed oczami walkę 2 -ch wrogich Polsce opcji nie koniecznie należy angażować się po jakiejkolwiek stronie . Jeśli ciągle spotyka się głupie apele o pomoc bratniej ukrainie to ,,nóż w kieszeni się otwiera” jak mawia mój znajomy z kieleckiego. Pisze Pan że oni nie ,,lubią „upowców i nie lubią Putina to proszę racjonalnie i bez epitetów bo nie przywykłem do takich zachowań wyjaśnić dlaczego atakują tylko 1 opcję -antyukraińska?. Proszę racjonalnie uzasadnić dlaczego popierając ukrainę i jej Juntę w Kijowie mamy dobrowolnie utrzymywać przy życiu drugiego wroga czy tylko dlatego że jest teraz kopany przez silniejszego wroga? . Czy nie wie Pan że walka na dwa fronty musi się skończyć klęską dla walczącego vide 1939 r . Rosja wykończy ukrainę to już przesądzone i podpisane porozumienia . Pozostaje nam do zwalczania Rosja Panie Rosję należy traktować bardzo poważnie to mocarstwo nuklearne . Ale My Polacy ją znamy i nie musimy się jej bać . A przy umiejętnym traktowaniu i postępowaniu możemy wiele ugrać dla siebie . prosze powiedzieć co uzyskaliśmy jako Kraj i Naród wymachując im patykiem przed nosem . Ja na razie widzę straty gospodarcze rzędu 500 000 000- do Miliarda € . i Śmiech Zachodu znależli ,,płatnika ” swoich brudnych machinacji. Projekt ukraina nie wypalił to go odpuścili a koszty dla nas . Ale ja nie jestem najemnikiem,tylko zwykłym człowiekiem Polskim patriotą Dla Mnie najważniejsza jest Polska i Polskie Kresy a nie jakaś tam ukraina.

     • Avatar
      hej :

      Dobrze w takim razie proszę mi odpowiedzieć kogo mam bardziej się obawiać słabej ale istniejącej Ukrainy, czy wielkiej i nieprzewidywalnej Rosji na całych wschodnich granicach Polski ? Tak ma pan rację patykiem nie wolno nam wymachiwać, trzeba zachować umiar, tylko obawiam się , że po pewnym czasie pozostaje nam tylko rola wasala i brak gwarancji o nienaruszalność granic (apetyt rośnie w miarę jedzenia- patrz Gruzja, Ukraina kto jeszcze?).

     • Avatar
      sobiepan :

      @hej: W obecnej sytuacji Polityczno gospodarczej Polski Najbardziej należy się obawiać samych Polaków – przez 25 lat antypolskiej działalności mafijnych grup określanych jako partie polityczne (Magdalenka) oraz ponad 1000 000 ukraińskich niedobitków operacji ,,Wisła” – oraz realizacji prawdziwego czy tez nie (raczej prawdziwego bo są na to niepodważalne dowody) realizowania uchwał OUN z 1990 r przez tą grupę ludności zrzeszonych w ZUwP.( chcą walczyć o samostijną soborową< itd Faszystowską ukrainę droga wolna a granice otwarte tyle że należy zaznaczyć że jest to droga w jedną stronę) Jak Pan sam podkreśla obecnie zagraża nam i jedna i druga strona (Rosja,Junta Kijowska ) . No i ma Pan gotową odpowiedż należy zająć neutralne stanowisko i spokojnie poczekać na wynik konfliktu . ( czy zwrócił Pan uwagę na stanowisko Węgier ? .Spokojne , i wyczekujące czy uważa Pan że oni wyrzekli się swoich praw do ziem okupowanych przez ukrainę?) . Może dałoby się w takim przypadku ugrać coś dla Polski , Już raz z powodu głupoty rządzących i jawnej zdrady naszych interesów zmarnowano szansę odzyskania Kresów ,nie marnujmy następnej . W brew pozorom i głupim twierdzeniom Rosja jest bardzo przewidywalna . Mamy nadal granicę wspólną i okręgi z leżące w jej sąsiedztwie świetnie prosperują. Kontakty gospodarcze na solidnych podstawach z Rosją to dobrobyt dla Polski i olbrzymi nienasycony rynek . To możliwości modernizacji armii . i jednak 1 a nie dwóch wrogów do pilnowania . Jakie są ,,gwarancje "Zachodu to już przerabialiśmy i obecnie jest tak samo . Gwarancją niepodległości POLSKI jesteśmy my a nie jakieś egzotyczne NATO.

     • Avatar
      quetzal :

      Popatrz,ze teraz tak dyskutujesz ze mna,a wczesniej nawet na posty nie odpisywałeś ciężki typku.Ja zwolennik banderyzmu?buhahahahahaha.Nawet moich postów nie czytałeś, tylko wyzywac umiesz nedzny propagandysto, bo ie raz sie wypowiadałem przeciw nim.Juz na początku ci radziłem,byś nie była tak bezpośrednia w swej propagandzie, bo to odrzuca tylko i braża ludzka inteligencję.Pomyśl, czy jakiś banderowiec by tak powiedział:Bandera OUN-B i UPA to jedni z najgorszych zbrodniarzy, którzy dokonali zbrodni na Polakach i Żydach,robiąc to bestialsko i powinni byc osądzeni za to,jesli jeszcze jacyć żyją,tak samo jak inni zbrodniarze, i tak jak Serbowie mordowali Bośniaków i innych, tak banderowcy naszych rodaków. Lwów był ostoja polskiej kultury i jednym z najważniejszych POLSKICH miast Rzeczypospolitej i powinien być nadal polski,jak i cała Małopolska Wschodnia i Kresy. Kresy są piekne i polskie. Tak mówią zwolennicy banderyzmu???Ale zapomniałem ty nie myslisz ty tytlko trajkoczesz jak ci kazą.JEst tylko jedna rzecz gorsza od banderyzmu i OUNowców.Twoja najemna praca neosowieckiego politruka propagandysty.

     • Avatar
      sylwia :

      Za chamstwa, użytkownik ‚kwezal’, ukraiński sympatyk banderyzmu, został zablokowany 20 września 2014 r. Natychmiast powrócił na to forum pod pseudonimem ‚Quetzal’ i kontynuuje swą ounowską propagandę pod pozorami polskiego patriotyzmu. Apologeci ludobójstwa dokonanego przez UPA i Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu otwarcie już propagują fałszywe informacje o UPA i jej zbrodniach. Automatycznie, agresywnie i ordynarnie, wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. Po tym ich poznać. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi ‘Uchwały’. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html a komentarz tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ http://widzianezdaleka.salon24.pl/605988,milosnicy-ukrainy-w-bezpardonowym-ataku

     • Avatar
      quetzal :

      A Pan to co ma do mnie??????????????????Czyżby był Pan wcieleniem jakies Sylwii i temu podobnych?Bo ja z panem nie miałem wiekszej nieprzyjemności rozmawiać do tej pory na forum i nie przypominam sobie byśmy w ogóle dłużej rozmawiali, tym bardziej jakiej obelgi miotali.Wiec czego konkretnie pan chce?Same poglądy panu przeszkadzają??????

     • Avatar
      sobiepan :

      @Quetzal Osobiście nic do P{ana nie mam .Jednak uważam że ten portal jest tak potwornie ostatnio zaśmiecony chamstwem i prymitywną propagandą ukraińską że aż staje się niegodny nazwy i propagowanej wcześniej idei Polaków na Kresach RZECZPOSPOLITEJ.Stąd wszelkie ataki innych mediów na niego . A Pańskie wcześniejsze wypowiedzi pod co prawda innym nickiem nie należą do wspierających jego działalność . Żeby zamknąć temat ,,szlachetnej ” działalności P . ,,Tutejszym” podaję Panu link do Notki chyba że w/w jest panem Zalewskim , jeśli tak , to wyjaśniałoby pewne niezrozumiałe dla mnie działania Redakcji. …………..ttp://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prosba-o-wsparcie-dla-polskich-dzieci-z-wolynia

     • Avatar
      quetzal :

      Cieszę sie że ta pan napisał.Bo to znaczy że nie ma pan z Sylwia nic wspólnego.I ja rozumiem pana pogląd na tę sprawę.Ja mam inny.Kiedy sie bronisz buduj kilka liń okopów,a dopiero ostanie na własnej ziemi.Wiec należy je budować i w Gruzji i w Czeczenii i na Ukrainie.Pamięta Pan jaka Rosja była spokojna w latach 1999-2005,jak walczyła z Czeczenią.To były dobre czasy i takiego spokoju potrzebuje Polska,niech sie Rosja Azja zajmuje. Natomiast czy to oznacza,że jestem banderowcem?Bo co bo nie chce, by Rosja realizowała swój baaaardzo stary scenariusz nasyłania jednych na drugich,a potem niszczenia ich po kolei jak pchły,gdy sie sami sobą zmęczą?Wg.agentów pokroju Sylwii tak,jestem banderowcem, choć dziesiątki razy pisałem,ze sie brzydze ludobójstwem OUN i w ogóle tymi wszystkimi nedznymi nacjonalistami.JA sie bardzo cieszę,ze tam walcza różni skrajni ludzie im dalej od Polski,tym lepiej. Ja wspieram polską historie ,polskie Kresy i Rzeczpospolitą.Szkoda,że Lwów,Stanisławów, Włodzimierz Wołyński, Sarny i Tarnopol nie są polskie.Bardzo wielki żal!Tak mówia banderowcy,czy Ukraińcy??Niech sie pan zastanowi.Przeciez oni nie wiedza co to Stanisławów, bo tej nazwy nawet juz nie ma,tego pieknego polskiego miasta z wielowiekową tradycja.Rzeczpospolita-to sa rzeczy trwałe i prawdziwe.A portale,gazety telewizie sa i znikają,wieczne nie są. Lubie portal Kresy.pl i to wystarczy.Nie miotam poglądów antysemickich które sa wg.polskiego prawa zabroniene,anie faszystowskich czy komunistycznych.A portal takie toleruje.Np.nie banuje samego użytkownika tylko jego poszczególne wypowiedzi,jak na przykład jaroslaussa.Sam działa na swoja niekorzyść.

     • Avatar
      sobiepan :

      Quetzal: Częściowo przyznaję Panu rację jest to zgodne z polityką prowadzoną przez USA .Jeśli wojna (a prowadzą ją nieustannie to tylko daleko od własnych granic )………..,,I ja rozumiem pana pogląd na tę sprawę.Ja mam inny.Kiedy sie bronisz buduj kilka liń okopów,a dopiero ostanie na własnej ziemi.Wiec należy je budować i w Gruzji i w Czeczenii i na Ukrainie.Pamięta Pan( JA PAMIĘTAM ZNACZNIE STARSZE CZASY O KTÓRYCH UCZYŁEŚ SIĘ PAN NA LEKCJACH HISTORII , JA ZNAM Z AUTOPSJI) ……………,, jaka Rosja była spokojna w latach 1999-2005,jak walczyła z Czeczenią.To były dobre czasy i takiego spokoju potrzebuje Polska………,NIE SŁUŻY TEMU DZIKIE POPIERANIE UKRAINY I NAWOŁYWANIE DO KONFLIKTU Z ROSJĄ ……….,, czy to oznacza,że jestem banderowcem?”……….Jednak wcześniejsze wpisy sugerują popieranie tej opcji. Denerwujące i nieuzasadnione w dyskusji jest ciągłe ględzenie o ,,agenturalności” tego czy innego forumowicza ……….Szkoda,że Lwów,Stanisławów, Włodzimierz Wołyński, Sarny i Tarnopol nie są polskie……….Tutaj jest Pan w błędzie to są POLSKIE miasta świadczą o tym każdy kamień i każda cegła to są miasta pod czasową okupacją ukraińską z kaprysu Stalina. ….. W mojej ocenie posiadanie jednego wroga nawet silnego jakim Jest Rosja nie ma nic wspólnego z popieraniem tego mniejszego bo on zrobił ,,mniej” zła to skrajna nieodpowiedzialność ,Zwalczanie i posiadanie jednocześnie 2- ch wrogów to skrajna nieodpowiedzialność . ………. .Rzeczpospolita-to sa rzeczy trwałe i prawdziwe…….I to powinno być wykładnikiem naszej działalności nie jakaś tam ukraina czy inny bantustan…………Byłem wielokrotnie na ukrainie i spotykałem tam mieszkających POLAKÓW nie jest możliwe tolerowanie ukrainy na której ludność autochtoniczna boi się publicznie rozmawiać w języku ojczystym ……… tego nie toleruję……To jest przejaw istnienia jawnej wrogości do wszystkiego co trąci POLSKOŚCIĄ.

     • Avatar
      quetzal :

      nie, moje wpisy o tym nie świadczą.ja nie zamierzam pogardzać żadna nacja ,ani Rosjanami ,a ni Ukraińcami.Nie śnia mi sie po nocach kolejne rzezie wołyńskie.A to co tu robia ruskie krety, to nasyłanie jednych na drugich.My sie nie musimy z Rosja konfliktować, ona od zawsze jest z nam w konflikcie i robi nam same wredne rzeczy.Katastrofa smoleńska,zwalenie tego na Polaków i pijanych polskich generałów,Katyń za który nie przeprosili i jeszcze przed europejskimi sądami sie z nami procesują,zamknęli archwiwa w tej kwestii, nie ma żadnych odszkodowań dla rodzin katyńskich, twierdza ze to nie ludobójstwo,tylko zbrodnia wojenna…….a to było zaplanowane ludobójstwo polskich oficerów,obława augustowska,zainstalowanie w Polsce UBekistanu, popieranego przez NKWD.To zagraża jądru naszego istnienia i suwerenności i isnienia krajów.A Ukriana?Ukraine trzeba tak ustawić jak wtedy kiedy Rzeczpospolita była potęga.Jak Kozaków naszych Zaporoskich wysyłaliśmy przeciz dziczy znad Donu.I tak samo sterować teraz.Brać przykład z Rosji,jak najbardziej.A neobanderowcy niech sie wykazuja w Donbasie,dla nas tym lepiej jak sie za łby złapali i niech sie trzymają 🙂 Mamy inne zdania i przy nich zostaniemy. W społeczeństwie są i geje i zajadli macho,i pacyfiści i i agresorzy,od skrajnosći do skrajności, od prawa do lewa.A demokracja polega na tym,że wygrywa większość,a nie skrajności.

     • Avatar
      jan53 :

      Czy będzie istniała?Czas pokaze a najprędzej nadchodzaca jesien i zima.Na razie jest bez Krymu.Zapewne odpadnie jej Donieck,Donbas,Lugansk.Ruscy zrobia korytarz i wezma Odesse.
      Mer Lwowa A.Sadowy nacjonalista oraz majacy poparcie Prawego Sektora po niezadawalających lub dobrych wyborach może oglosic secesje podajac jako powod „obrone wartości ukraińskich” przed ruskimi hordami i nieudolnoscia władz centralnych.I co wtedy?Prawy Sektor ma parcie na władze a Sadowy szczególnie.Wschod Ukrainy pokazal ze można wszystko,wiec dlaczego nie zachod?Obecne walczące wojska ukraińskie przeważnie skladaja sie z ochotnikow z zachodniej Ukrainy,wiec w razie secesji kto będzie chciał zaprowadzać lad w „Galicji”?

     • Avatar
      jan_de :

      Panie Kwezal, ale Pan „rozbrajający” jesteś… Naprawdę się Pan tak dziwisz, czy tylko się tak „droczysz…?” Bo mnie nie dziwi to wcale… I to pomimo tego, że moje własne doświadczenia odbiegają znacznie od Pańskich… Podobnie, jak odczucia większości moich znajomych… Bo oni przecież SWOJEGO w Panu zobaczyli… Pan, ze swoimi poglądami, pasujesz do nich jak ulał… No, i jeszcze jesteś Pan dla nich pożyteczny… A o „swoich” trzeba dbać…

 1. Avatar
  tutejszym :

  Skoro ty nie wiesz co to za twór to co ty się pytasz kto go będzie utrzymywał. Przedstawiłem tobie hipotetyczny bieg wypadków ze zbioru wielu możliwych scenariuszy, które mogą nastąpić. Ale ty i tak tego nie zrozumiesz. To jest dla ciebie bardziej skomplikowane niż cep i dyszel. Poczekaj i poczytaj ze zrozumieniem na wypowiedzi innych. Hough.