Marco Tosatti jest jednym z najlepiej poinformowanych watykanistów.

Popularny międzynarodowy blog katolicki Rorate Caeli Blogspot cytuje Tosattiego, który poinformował o postępach na drodze porozumienia między Bractwem św. Piusa X a Stolicą Apostolską. Według niego, brakuje tylko jeszcze jednego zestawu podpisów pod dokumentem formalnie regulującym status kanoniczny Bractwa.Tosatii informuje również, że przedmiotem negocjacji był również kościół Matki Bożej Niepokolanej w Rzymie w rzymskiej dzielnicy Tuscolano, który ma być przekazany Bractwu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biskup Schneider: Katolicy nie są zobowiązani do ślepego posłuszeństwa papieżowi

Rorate Caeli podaje, że porozumienie między Bractwem św. Piusa X a Rzymem to już tylko kwestia czasu.

kresy.pl / rorate-caeli.blogspot.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz