Waszyngton: Trump przemówił do uczestników Marszu dla Życia [+VIDEO]

Prezydent USA Donald Trump przemówił do uczestników 45. Marszu dla Życia w Waszyngtonie. „Wy kochacie każde dziecko urodzone i nienarodzone, wierzycie, że każde życie jest święte, że każde dziecko jest cennym darem od Boga”.

W piątek 19 stycznia w Waszyngtonie odbył się 45. Marsz Dla Życia. W tym roku przeszedł pod hasłem „Miłość ratuje życie”. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Do jego uczestników, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przemówił prezydent USA Donald Trump.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4261.49 PLN    (19.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

– Pochodzicie z różnych miejsc, środowisk, ale wszyscy zbieracie się tu na rzecz jednej,  pięknej sprawy: budowy społeczeństwa, w którym życie jest celebrowane, chronione i doceniane – powiedział Trump do tysięcy osób zgromadzonych na błoniach National Mall w Waszyngtonie. Podkreślił, że inicjatywa marszu narodziła się z miłości: do rodzin, sąsiadów, narodu, ale nie tylko.

– Wy kochacie każde dziecko urodzone i nienarodzone, wierzycie, że każde życie jest święte, że każde dziecko jest cennym darem od Boga – powiedział Trump. Zaznaczył też, że życie jest największym ze wszystkich cudów, co widać u matek tulących swe dzieci.

– Dzięki Wam, urodziły się dziesiątki tysięcy Amerykanów, osiągając pełny potencjał dany im przez Boga – mówił Trump. Zapewnił, że jego rząd będzie zawsze bronił podstawowego prawa zawartego w amerykańskiej Deklaracji Niepodległości – czyli prawa do życia.

Prezydent USA skrytykował obowiązujące w niektórych stanach prawo zezwalające na dokonywanie aborcji nawet do dziewiątego miesiąca ciąży.

– To jest złe i to musi zostać zmienione – zaznaczył Trump, przypominając, że takie przepisy prawne istnieją m.in. w Chinach i Korei Płn. Dodał też, że zgodnie ze statystykami tylko 12 proc. Amerykanów popiera aborcję na życzenie w każdym ze stadiów ciąży, a Amerykanie są „coraz bardziej pro-life”.

Wcześniej informowaliśmy, że Donald Trump będzie na żywo przemawiał w piątek na 45. Marszu dla Życia za pośrednictwem telewizji, stając się pierwszym amerykańskim prezydentem, który to uczyni.

„Od pierwszego dnia urzędowania prezydent Trump pozostał niezłomny w swoich obietnicach dotyczących kampanii na rzecz ochrony życia i aktywnie działał na rzecz ochrony nienarodzonych. W ciągu ostatniego roku administracja Trumpa znacznie rozwinęła politykę na rzecz ochrony życia i z wielkim przekonaniem oczekuje, że pod jego kierownictwem zobaczymy kolejne osiągnięcia w zakresie ochrony życia w nadchodzących latach. Witamy 45. prezydenta, Donalda Trumpa, na 45. corocznym Marszu dla Życia” – powiedziała Jeanne Mancini, kierowniczka Marszu dla Życia.

Twitter.com / dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz