35-letni obywatel Ukrainy usiłował w sobotę włamać się do biura poselskiego posła PiS Pawła Lisieckiego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Nie zdążył ukraść nic ze środka, bo po chwili został zatrzymany przez policję.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę wieczorem. Rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko przekazała, że policja otrzymała zgłoszenie, że młody mężczyzna metalowym prętem uderza w drzwi wejściowe do biura poselskiego Pawła Lisieckiego przy ul. Targowej 46 w Warszawie.

„Na miejsce skierowano patrol policji, który zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi” – oświadczyła kom. Onyszko, cytowana przez PAP. Podkreśliła, że 35-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany. „W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W organizmie miał promil alkoholu” – dodała.

Poinformowała, że aktualnie trwają czynności policyjne, które wyjaśnią okoliczności tego zdarzenia.

Zobacz także: Agresywny Ukrainiec zdemolował kościół w Gdyni

Poseł PiS Paweł Lisiecki był poza Warszawą w chwili zdarzenia. Podkreślił, że policja ujęła sprawcę dosyć szybko. „Dostałem sms-a, że ktoś próbował się włamać do mojego biura poselskiego” – powiedział w rozmowie z PAP. „Policja dosyć szybko ujęła sprawcę. Duże brawa dla policjanta” – dodał.

Poinformował, że z jego biura nic nie zniknęło. „Jedyne co, to zostały zniszczone drzwi, które muszą zostać wymienione” – powiedział poseł.

Zobacz także: Ukrainiec zaatakował nożem policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz