Na warszawskim Placu Trzech Krzyży zebrali się zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości by upamiętnić w ten sposób rocznicę wprowadzenie stanu wojennego.

Na Placu Trzech Krzyży zgromadziło się spora liczba uczestników. Zromadzenie otworzył apel poległych w czasie stanu wojennego. Do zebranych przemówił działacz pierwszej „Solidarności” Adam Gwiazda – „Ze stanu wojennego pamiętamy pałki, kraty. Ale nie tylko kraty więzienne zatrzasnęły się. Nastąpiły procesy, które były poza naszą świadomością. Zmieniono prawo tak aby nomenklatura partyjna mogła kraść legalnie” – oceniał Gwiazda. Odczytano „deklarację ideową V Marszu Wolności i Solidarności”.

„To jest marsz, który ma być krokiem, jednym, ale ważnym, w kierunku, który obraliśmy. Solidarność była zjawiskiem niezwykłym. Największym ruchem społecznym w dziejach. Była syntezą tego, co budowało przez wieki nasza walkę o wolność, nasz republikanizm” – przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński – „To dziedzictwo jest wieczne, jest ciągle żywe. Ale pamiętajmy, że po 1989 roku było odrzucone”. Apelował by się „zmobilizować do walki o wolność”.

Marsz ruszył w Alejami Ujazdowskimi, pod drodze oddając hoł pomnikowi prezydenta USA Ronalda Reagana. Następny celem ma być pomnik Józefa Piłsudskiego przy Belwedarze.

tvp.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz