Zarząd FKS Stal Mielec dyplomatycznie wyprosił Karpaty Lwów z organizowanego przez siebie turnieju piłkarskiego.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi wcześniej mediom przez Marcina Siembidę reprezentującego inicjatywę „Razem dla Kresów” Zarząd Stali Mielec jeszcze raz rozpatrzył sprawę turnieju jaki jest organizowany z okazji 75-lecia istnienia klubu. Po głośnych protestach kibiców Zarząd zmienił decyzję w sprawie udziału w nim ukraińskiej drużyny Karpaty Lwów – znanej z odwoływania się do tradycji OUN-UPA i gloryfikowania Stepana Bandery.

Jak czytamy w oświadczeniu „Klub FKS Stal Mielec informuje, że rozważył wszystkie głosy Kibiców w sprawie udziału w Święcie 75 lat Stali Mielec drużyny Karpaty Lwów. Mając na uwadze świąteczną atmosferę, troskę o bezpieczeństwo, szczytny cel, postanowiliśmy podziękować Karpatom za udział w turnieju i zaprosić Pogoń Lwów”. Pogoń Lwów już potwierdziła przybycie swoje uczestnictwo.

stalmielec.com/kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • darek3013
    darek3013 :

    Panie Tutejszym – tym razem się z Panem muszę zgodzić co ostatnio rzadko się zdarza. Propagowanie banderyzmu powinno być ścigane z mocy prawa tak jak propagowanie nazizmu. Ale wprowadzenie takich regulacji spowodowałoby natychmiastowe postawienie w stan oskarżenia posła RP Myrona Sycza a kto wie czy i jakiś minister by też pod ten paragraf nie podpadł. Wiec pewnie nie doczekamy sie niczego w tym tonie.