Według ministerstwa rozwoju, w Łodzi może powstać park technologiczny dla chińskich inwestorów. „Mamy bardzo pozytywne sygnały ze strony chińskich inwestorów”.

Informację na ten temat przekazał w poniedziałek wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki, który odwiedził Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. „Mamy bardzo pozytywne sygnały ze strony chińskich inwestorów, którzy rozważają możliwości inwestowania w Polsce. Chcielibyśmy zaproponować im m.in. Łódź jako miejsce takich inwestycji” –powiedział PAP wiceminister. Zaznaczył, że potencjalni inwestorzy z Chin są zainteresowani tworzeniem w naszym kraju parków technologicznych. Pierwsze założenia, w oparciu o potrzeby wyrażane przez przedsiębiorców, mają zostać przedstawione w najbliższych miesiącach.

Domagalski-Łabędzki powiedział również, że Polska chce promować region łódzki ze względu na jego „doskonałe położenie logistyczne”. Jak dodał, Łódź jest „świetną lokalizacją dla tego typu inwestycji” ponieważ posiada potencjał demograficzny, logistyczny i odpowiednie położenie geograficzne. Jednym z priorytetów ministerstwa jest również zachęcanie polskich przedsiębiorców do inwestowania w SSE.

PRZECZYTAJ: Czy Łódź i Kutno mogą zostać bramami pomiędzy Chinami a Europą?

PAP/ Onet.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz