Krakowscy policjanci zatrzymali pseudografficiarza o pseudonimie Sicoer, który od kilku miesięcy dewastował budynki w mieście. Swoje wyczyny filmował i zamieszczał w internecie.

Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie plany graficzne kolejnych pseudograffiti. Chciał je zamieścić na jednym z budynków w centrum Krakowa. Był do tego odpowiednio przygotowany w spraye.

Zatrzymanie wandala utrudniało to, że jak się okazało, nikt w Krakowie go nie zna. „Sicoer” przyjeżdżał do miasta z Poznania. Swoją działalność w Krakowie rozpoczął najpewniej w listopadzie ubiegłego roku. Jak dotąd stworzył kilkanaście pseudograffiti. Mężczyzna usłyszy zarzuty niszczenia mienia, za co grozi do 5 lat więzienia.

Rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz