Jak podaje w sobotę Agencja Prasowa Reuters, w ciągu doby w Hiszpanii z powodu koronawirusa zmarło 510 osób. Jest to najniższa liczba zgonów od 23 marca.

W Hiszpanii odnotowano najniższą liczbę zgonów odnotowanych koronawirusem od 19 dni – informuje w sobotę Reuters. W ciągu doby szpitale zgłosiły 510 zgonów pacjentów.

Mimo coraz mniejszej ilości nowych przypadków hiszpański premier Pedro Sanchez poinformował parlament o możliwości przedłużenia zamknięcia całego kraju do maja. Przekazał również, że według informacji spływających ze służby zdrowia pandemia może zaczynać maleć. „Ogień zaczyna być opanowywany” – przekazał.

W Hiszpanii do tej pory z powodu koronawirusa zmarły 16 353 osoby. Ministerstwo zdrowia podało także, że liczba zarażonych wzrosłą przez ostatnie 24 godziny ze 157 022 do 161 852 przypadków.

Zobacz także: Rząd Hiszpanii zabronił zwalniania pracowników z powodu koronawirusa

Na początku kwietnia dzienna liczba zgonów spowodowanych koronawirusem przekraczała 900 przypadków. Władze Hiszpanii przeprowadziły wtedy nacjonalizację prywatnych budynków w celu tworzenia szpitali polowych. Zamieniono także lodowisko na tymczasową kostnicę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podaje Reuters, od poniedziałku pracownicy niektórych fabryk i budowlańcy będą mogli wrócić do pracy pod warunkiem zachowania przez firmy zwiększonej ostrożności. Zostały natomiast przedłużone obostrzenia dotyczące przemieszczania się między krajami sąsiednimi.

Na razie parlamentarzyści zgodzili się na przedłużenie trwania obostrzeń do 26 kwietnia, obywatele dalej będą musieli pozostać w domach z wyjątkiem wyjścia do pracy, po jedzenie czy po leki. Sanchez ogłosił, że w przeciągu dwóch tygodni ponownie poprosi parlament o zatwierdzenie przedłużenia ogólnokrajowej kwarantanny.

Zobacz także: Władze Hiszpanii znacjonalizowały wszystkie szpitale

Kresy.pl/Reuters

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz