W Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatniej doby liczba ofiar śmiertelnych wśród osób zarażonych SARS-CoV-2 wzrosła o blisko 1,9 tys.

Jak wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore, w ciągu ostatniej doby liczba ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 1894.

To dwukrotnie więcej niż w dwóch poprzednich dniach łącznie. Wówczas dobowo notowano tam 830 i 776 przypadków śmiertelnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Ponadto, w ciągu minionej doby liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 w USA zwiększyła się o około 22 tysiące przypadków. Bilans dobowy w przypadku tego kraju obejmuje okres 24 godzin, od 02:30 w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

Przeczytaj: USA i Rosja z największym przyrostem liczby osób zarażonych koronawirusem

Łącznie, od początku pandemii koronawirusa w USA zmarło już ponad 82,2 tys. zarażonych. Największa liczba zgonów została odnotowana w stanie Nowy Jork – 27 tysięcy. Kolejne są stany New Jersey (9,5 tys. zgonów) i Massachusetts (około 5,1 tys. zgonów).

Obecnie, Stany Zjednoczone są światowym liderem pod względem liczby przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa. Wykonano ich już tam ponad 9,6 mln, z czego blisko 1,34 mln dało wynik pozytywny.

Według najnowszych szacunków ekspertów z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle, do 4 sierpnia w Stanach Zjednoczonych może umrzeć nawet 147 tysięcy ludzi zakażonych SARS-CoV-2. Należy zaznaczyć, że od kilku dni prognozy tej uczelni są stopniowo podwyższane. Jeszcze dwa dni temu szacunki ekspertów z Seattle mówiły o przewidywanych 137 tys. ofiar COVID-19 do 4 sierpnia.

Czytaj również: Media: niemiecki wywiad podważa tezę Trumpa o stworzeniu koronawirusa w chińskim laboratorium

PAP / rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz