Przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan zamierza zawiesić zwyczajną procedurę dotyczącą ustawy i postępować w trybie przyspieszonym. W efekcie debata nad projektem może zostać skrócona do 40 minut a biorący w niej udział nie będą mogli zgłaszać poprawek.

O przyspieszonym trybie w jakim ma być głosowana ustawa 447 poinformował prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Południowej Kalifornii Edward Wojciech Jeśman.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Proszę wszystkich Państwa będących obywatelami USA, o to aby natychmiast dzwonili do swoich reprezentantów w Kongresie żądając aby głosowali przeciwko ustawie s.447! – pisze Jeśman.

Przedstawiciel Polonii alarmuje, że Paul Ryan chce zawiesić zwykłą procedurę i postępować w trybie przyspieszonym, skracającym debatę i blokującym możliwość zgłaszania poprawek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Aby ustawa weszła w życie, projekt musi poprzeć 2/3 składu Izby Reprezentantów oraz podpisać do prezydent Donald Trump. Ustawa 447 pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich.

Jak informowaliśmy wcześniej, w połowie grudnia ub. roku poseł Robert Winnicki zwrócił się z zapytaniem do MSZ w związku ustawą Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017, przegłosowaną w amerykańskim Senacie. Zaznaczano,  że dokument ten otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Chodzi tu głównie o znajdujące się w Polsce nieruchomości państwowe, które są dziś własnością samorządu  terytorialnego lub skarbu państwa. Ustawa została przyjęta przez Senat USA 12 grudnia

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. milon
    milon :

    Ok prawo własności jest święte jak coś było przed wojną czyjąś własnością nie ważne czy żyda trąba itd. wszyscy mieli obywatelstwo należy im wypłacić odszkodowania za zabroniony przez PRL majątek ale w stanie w którym zostało to zagarniete czyli jak kamienica została przez Niemców zrównania z ziemią należy za taki stan im oddać a za zniszczenia niech im Niemcy oddają bo to oni dokonali zniszczeń budynków i mienia żydowskiego bez zgody narodu polskiego i będzie po problemie zamkniemy szczekaczki krzykaczy żydowskich z USA. A my powinniśmy wystosować ustawy o zwrocie majątków zagarnietych naszym obywatelom przez ZSRR na rzecz Ukrainy, Białorusi czy Litwy powinno być równouprawnienie w prawie do zagarnietych bezprawnie podkreślam własności. Co do Niemców jeśli by chcieli zwrotu swoich ziem i majątków wysiedlonych to ok po zapłacie odszkodowania za II wojne wystarczy na zapłatę im odszkodowania i jeszcze zostanie i będzie po problemie tylko co zrobią państwa jak zacznie się po 70 latach roszczenia czy czasem USA nie otworzy puszki Pandory do nowych konfliktów zbrojnych i wojny . Jak zwykle siedząc cieplutko za oceanem będą wszczynać wojny by napychać swoje kieszenie dolcami za sprzedaż broni.