Po tym, jak we wtorek opublikowano artykuł Fox News zatytułowany „Uniwersytet Columbia organizuje 6 oddzielnych ceremonii ukończenia szkoły w oparciu o poziom dochodów, rasę i pochodzenie etniczne”, niektórzy konserwatyści oskarżyli instytucję o „segregację”.

Oprócz głównej ceremonii ukończenia nauki, uczelnia oświadczyła, że ​​zorganizuje również oddzielne uroczystości dla czarnych, Latynosów, Azjatów, rdzennych Amerykanów, LGBTQ i studentów „pierwszego pokolenia” (których rodzice nie zdobyli wyższego wykształcenia) lub o niskich dochodach. Będą one dobrowolne i otwarte dla wszystkich studentów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Czytaj również: Na Politechnice Wrocławskiej studenci są zmuszeni ślubować „przeciwstawiać się każdej formie mowy nienawiści”

Jak zaznacza „Forbes”, praktyka organizowania uroczystości wręczenia dyplomów dla mniejszościowych grup studenckich stała się bardziej powszechna w ciągu ostatnich dwóch dekad na uniwersytetach w całym kraju, w tym na Uniwersytecie Harvarda, Uniwersytecie Georgetown, Uniwersytecie Syracuse i Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa.

Senator Tom Cotton twierdzi, że takie postępowanie doprowadzić może do segregacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Cotton zdefiniował „fałszywą” krytyczną teorię rasy jako „przekonanie, że ludzie mają wartość w oparciu o kolor ich skóry i że nasza rasa definiuje wszystko w nas” i powiedział, że teoria ta jest „narzucana naszym dzieciom w szkole, jest rozpowszechniana przez działy HR w korporacjach, a administracja Bidena przyjęła ją pod pozorem <<równości rasowej>>”.

W komentarzach do wpisu senatora przywoływano wypowiedzi byłego prezydenta Donalda Trumpa, który nazwał krytyczną teorię rasy „nieamerykańską” i „prowadzącą do podziałów”, zakazując odwoływania się do niej w agencjach federalnych.

„Forbes” podkreśla, że wielokulturowe uroczystości ukończenia studiów stają się coraz bardziej powszechne na amerykańskich uniwersytetach i szkołach wyższych. Mają one na celu docenienie studentów, którzy byli historycznie niedostatecznie reprezentowani w szkolnictwie wyższym.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W oświadczeniu dla „Forbesa”, rzecznik Columbia University stwierdził, że „mniejsze uroczystości organizowane dla określonych grup są dodatkiem, nie są organizowane zamiast uroczystości ukończenia uniwersytetu dla wszystkich studentów”. „Spotkania są dobrowolne, otwarte dla każdego studenta, który chce w nich uczestniczyć i stały się bardzo oczekiwaną i znaczącą częścią procesu ukończenia studiów w Kolumbii” – dodał rzecznik.

CZYTAJ TAKŻE: Badanie: amerykańskie i brytyjskie uczelnie opanowane są przez dyskryminującą konserwatystów lewicę

Kresy.pl / forbes.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz