Departament Obrony USA zlecił ukraińskiej firmie Iskra dostawę nowych systemów radarowych do S-300. Służyć mają one do ćwiczenia ataków dronów na systemy S-300.

W niedawnym wywiadzie dla Opk.com.ua, główny projektant należącej do UkrOboronProm Iskry, Dmitro Semenov, powiedział, że kilka dni temu podpisano kolejną umowę na dostawę do Stanów Zjednoczonych radarów opracowanych przez ukraińską firmę.

„Mamy dobre doświadczenia w dostarczaniu radarów do Stanów Zjednoczonych. O ile wiemy, radary te są aktywnie wykorzystywane, a klienci są całkowicie zadowoleni z jakości dostarczonych produktów ”- powiedział w wywiadzie Semenov. „Co więcej, rozwija się nasza współpraca z partnerami amerykańskimi: zaledwie kilka dni temu podpisano kolejną umowę na dostawę naszych systemów radarowych do Stanów Zjednoczonych”.

Chodzi o radary 36D6, któe po raz pierwszy do amerykańskiej armii trafiły w 2008 roku. Jak podał portal globaldefensecorp.com, ich ostatnia dostawa (w różnych wariantach) miała miejsce w zeszłym roku. Radary mają posłużyć do ćwiczeń ataków dronów na systemy obrony przeciwlotniczej S-300.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Mobilny radar 3D do obserwacji przestrzeni powietrznej 36D6-M1 jest przeznaczony do stosowania jako część nowoczesnych zautomatyzowanych systemów obrony powietrznej, zespołów przeciwlotniczych wyrzutni rakietowych oraz do wykrywania nisko latających celów powietrznych w aktywnym i pasywnym zagłuszaniu, a także do kontroli ruchu lotniczego. zarówno do celów wojskowych, jak i cywilnych.

Kresy.pl / globaldefensecorp.com / opk.com.ua / defence-blog.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz