Uroczysta konsekracja pomnika na grobie Bandery w Monachium [+FOTO]

Dziś w Monachium miała miejsce uroczysta konsekracja odnowionego pomnika na grobie przywódcy OUN-B, Stepana Bandery.

„W Monachium odbyła się uroczysta konsekracja odnowionego pomnika na Grobia Bohatera Ukrainy Stepana Bandery”– poinformował Andrij Melnyk, ambasador Ukrainy w Niemczech. W uroczystości wziął udział greckokatolicki biskup Piotr Kryk, eparcha apostolski Niemiec i Skandynawii, a także przedstawiciele Konsulatu Generalnego Ukrainy oraz dzieci „bohaterów ATO”.Pomniki honorujące antypolskiego przywódcę zbrodniczej OUN-B, której zbroje ramię (UPA) jest odpowiedzialne za ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, były regularnie dewastowane. Nowy pomnik ku czci Bandery postawiono na jego grobie w listopadzie ubiegłego roku, po tym, gdy w sierpniu został zdewastowany przez nieznanych sprawców. W lutym i w maju tego roku pomnik ponownie stal się celem ataków nieznanych sprawców.

Twitter.com / Kresy.pl

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. bojno :

    Najdziwniejsze w tej sprawie jest to, że Niemcy, mieniący się aniołami antyfaszyzmu, którzy rzekomo odpokutowali już II wojnę światową i którzy dbają o swój wizerunek i tłamszą neonazistowskie ruchu w zarodku, pozwalają na kult Bandery i nazistowskie flagi oraz insygnia na swoim terenie. Wszyscy uczestnicy powinni zostać aresztowani i oskarżeni. O Ukraińcach już nie wspomnę, bo nie ma o czym.

  2. zefir :

    Co to xza konsekracja pedała i ofiary pedalstwa,bandziora ,żwyrodnialca i oszołoma ,zdrajcy polskiej ojczyzny i ludobójczego degenerata,kolaboranta niemieckiego nazizmu i hitleryzmu.Dla takiej swołoczy należna nie konsekracja,lecz obrzydliwe splunięcie ,nawet bez politowania.Ta pedalska zbodnicza gnida Bandera i jego ukropski mit zasługują na jednoznaczną pogardę i potępienie.Wszelkie pomniki degenerata Bandery to zaprzeczenie idei humanitaryzmu,sprawiedliwości i poszanowania ofiar ludobójstwa ukraińskiego OUN-UPA na cywilnych,niewinnych i bezbronnych Polakach.W monachijskiej kolebce nazizmu i hitleryzmu,dzieją się różne dziwne szkopskie rzeczy,w tym kult pedalskiego Bandery.Może to szkopskie odreagowanie na milionowde zapłodnienia Niemek przez ukraińskich zuchów z armii Czerwonej, jeszcze w 1945roku.