Podczas spotkania ministrów spraw wewnętrznych krajów Unii Europejskiej ustalono, że przyczyną problemu imigracyjnego są niedostatecznie szczelne granice Grecji.

Podczas poniedziałkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych państw członkowskich Unii Europejskiej ustalono, że główną przyczyną problemu imigracyjnego jest nieszczelna granica grecka.
„Liczba uchodźców musi zostać ograniczona w sposób trwały i odczuwalny i musi to nastąpić już w nadchodzących tygodniach”– podkreślił szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere
„Spróbujemy wywrzeć wpływ na Grecję, aby odrobiła swe zadania domowe”– dodał Thomas de Maiziere

W podobnym tonie wypowiedziała się austriacka minister spraw wewnętrznych Johanna Mikl-Leitner.
„Jest jasne, że gdy nie uda się chronić granicy grecko-tureckiej, to granice strefy Schengen będą musiały przesunąć się w kierunku Europy Środkowej ” –stwierdziłą Mikl-Leitner

tvp.info/ kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • czas_przebudzenia
   czas_przebudzenia :

   Oszuści zawsze tak działają. Z jednej strony udają, że krytykują Greków za przyjmowanie „uchodźców” (których sami zorganizowali), a z drugiej strony nagłaśniają, że dadzą nagrodę Nobla Grekom pomagającym „uchodźcom”. Trzeba demaskować oszustów. Najlepiej głośno mówić o tych oszustach, którzy dali się poznać wśród nas. Zdemaskowany oszust przestaje być groźny, bo traci swój główny atut podstępnego działania. A to właśnie dla nas najbardziej zjadliwe są te gów..na ludzkie, które działają wśród nas – Niemcy na razie nie mają jeszcze takiej woli by Polskę zaatakować zbrojnie.

 1. zefir
  zefir :

  Do szefa niemieckiego MSW,pana Thomasa de Maziere,kieruję zalacenie by próbował również wywrzeć wpływ na swoją szefową p.Kanclerz Angelę w sprawie odrobienia swej unijnego zadania domowego,zamknięcia wrót Detschlandii i anulowania zaproszenia dla muslimskich imigrantów.Tylko taka decyzja p.Kanclerz zneutralizuje ten bałkański ciąg ciapatych przez co lądowe i morskie granice grecko-tureckie będą łatwiejsze do obrony.W przypadku Greków,Bułgarów,Włochów,itp,potrzebna jest świadomość,że każdy nielegalny ciapaty,odłowiony,czy wpuszczony na ich terytorium pozostaję na ich wyłącznym utrzymaniu.Te kraje mają swoje narodowe służby graniczne,siły zbrojne,więc niech z nich robią użytek.UE winna pomagać wszystkim granicznym krajom tak finansowo,jak prawnie- w trybie nadzwyczajnym przynajmniej na czas określony znieść poprawnościowe i bzdurne regulacje unijne dotyczące ochrony praw imigrantów przypisane np Frontex’owi.