Ukraińskie straty pod Donieckiem

Trzech ukraińskich żołnierzy w czasie misji w okolicy opanowanego przez separatystów donieckiego lotniska weszło na minę. W innym wybuchu zginęli pasażerowie cywilnego mikrobusu.

Ofiary to żołnierze 58 brygady. W czasie wykonywania zadania jeden z nich zdetonował minę. W wyniku tego zginął a dwóch towarzyszy zostało rannych. Według komunikatu jednego z lekarzy wojskowych – „dzięki okazanej pomocy medycznej ich [rannych] stan zdrowia jest zadowalający. Możliwe, że będą mogli walczyć dalej”. Zostali hospitalizowani w Dniepropietrowsku.

Także dzisiaj, w godzinach porannych mina wybuchła na trasie z Doniecka w rejonie marińskim pod pasażerskim, cywilnym mikrobusem. Wskutek wybuchu zginęły cztery osoby.

korrespondent.net/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz