Według ukraińskich mediów, w czwartek miało dojść do serii eksplozji w bazie powietrznej koło Berdiańska i na lotnisku w Melitopolu, kontrolowanych przez siły rosyjskie. Rosjanie w przypadku Berdiańska twierdzą, że doniesienia te „nie odpowiadają rzeczywistości”.

Jak podają ukraińskie media, w czwartek w bazie powietrznej koło okupowanego przez Rosjan miasta Berdiańsk w obwodzie zaporoskim miały miejsce eksplozje.

Według relacji strony ukraińskiej, najpierw były trzy potężne eksplozje, a po nich jeszcze 15 innych, o mniejszej sile. Źródłem tych informacji jest Wiktoria Galicina, która pełni funkcję głowy proukraińskich władz miasta.

Ponadto, w wyniku eksplozji miały wybuchnąć duże pożary. Do ich gaszenia Rosjanie mieli wysłać dostępne w mieście wozy strażackie.

Dodajmy, że informacjom tym zaprzecza strona rosyjska. Według prorosyjskich miast Berdiańska, doniesienia ukraińskich mediów „nie odpowiadają rzeczywistości”.

Doniesienia ukraińskich mediów o odgłosach eksplozji na lotnisku w mieście Berdiańsk w obwodzie zaporoskim nie odpowiadają rzeczywistości” – powiedział, cytowany przez TASS, szef wojskowo-cywilnej administracji miasta, Aleksandr Saulenko.

Później, w czwartek późny wieczorem, pojawiły się doniesienia o odgłosach eksplozji na lotnisku w Melitopolu, w obwodzie zaporoskim. Miasto niemal od początku rosyjskiej inwazji znajduje się w rękach Rosjan.

W tym przypadku źródeł informacji również jest przedstawiciel proukraińskichwładz miasta – mer Iwan Fedorow. Według niego, wcześniej na lotnisku eksplozje miały miejsce około 10 razy.

Zobacz: Media: Eksplozje na rosyjskich lotniskach. Zniszczone bombowce Tu-95 [+VIDEO]

Kresy.pl / Unian / rbc.ua / pravda.com.ua / Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz