Ukraiński dziennikarz w Polsce chce „ukrainizować polski Majdan”

Igor Isajew, ukraiński dziennikarz antypisowskimi znaczkami chce rozszerzać „ukraińską soft power w świat” podczas protestów przeciw reformie sądownictwa.

Ukraiński dziennikarz w Polsce, Igor Isajew w swoim poście w serwisie facebook opublikował zdjęcie przygotowanych przez siebie przypinek z wulgarnym antypisowskim napisem. Znaczki głoszą „PiS ПНХ”. Druga część jest skrótowcem z języka rosyjskiego oznaczającym sformułowanie „idź w ch*j”.

Pod koniec zeszłego roku kierowany przez niego portal dla Ukraińców mieszkających w Polsce PROstir.pl, powiązany ze Związkiem Ukraińców w Polsce, nie otrzymał dotacji z budżetu państwa polskiego na 2017 rok.

ZOBACZ WIĘCEJ: Szef ukraińskiego portalu żali się na odebranie dotacji. „Ukraińcy w Polsce stają się nieogłoszonymi wrogami”

Wcześniej ukraiński dziennikarz w komentarzu dla ukraińskiej stacji Hromadske krytykował politykę Polski ws. ludobójstwa na Wołyniu. Jego zdaniem Polacy kreują jego ofiary na męczenników, zaś polskie postulaty dotyczące ich upamiętnienia uważa za przejaw ukrainofobii.

W postach, w których Isajew chwali się swoim uczestnictwem w antyrządowych protestach, pokazuje także inne wulgarne i skierowane w stronę Prawa i Sprawiedliwości przypinki.

Ukraiński dziennikarz tłumaczy, że wykonał przypinki, aby zastąpiły inne równie wulgarne, które zawierały błąd gramatyczny, a które były wcześniej kolportowane wśród protestujących. Isajew tłumaczy, że drugim powodem było pragnienie, aby poszerzać ukraińską soft power w świat. Protesty, i to ze skutkiem – to jest to zjawisko (w tym, popkultury), z którego Ukraina w regionie zasłynęła.

ZOBACZ TAKŻE: Fundacja Otwarty Dialog publikuje instrukcje na Majdan w Warszawie

Isajew publikował także w serwisie zdjęcia z transparentami wskazujące na powiązanie Prawa i Sprawiedliwością z PZPR oraz Rosją.

Zrzuty ekranu z postów i tłumaczeń Isajewa:

Ukraiński dziennikarz atakuje PiS
Ukraiński dziennikarz atakuje PiS
Ukraiński dziennikarz atakuje PiS

kresy.pl / facebook.com

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7
    jaro7 :

    Wiecie jaka będzie reakcja(otwarty dialog -TVPiS ukrywa narodowość szefów tego tworu),żadna ,to ich bracia i jedyne co zrobią to jeszcze głębiej wejdą im w 4 litery,a może nawet dadzą temu kretynowi dotację by nie mówił o nich źle.