Ukraiński dziennikarz w Polsce chce „ukrainizować polski Majdan”

Igor Isajew, ukraiński dziennikarz antypisowskimi znaczkami chce rozszerzać „ukraińską soft power w świat” podczas protestów przeciw reformie sądownictwa.

Ukraiński dziennikarz w Polsce, Igor Isajew w swoim poście w serwisie facebook opublikował zdjęcie przygotowanych przez siebie przypinek z wulgarnym antypisowskim napisem. Znaczki głoszą „PiS ПНХ”. Druga część jest skrótowcem z języka rosyjskiego oznaczającym sformułowanie „idź w ch*j”.

Pod koniec zeszłego roku kierowany przez niego portal dla Ukraińców mieszkających w Polsce PROstir.pl, powiązany ze Związkiem Ukraińców w Polsce, nie otrzymał dotacji z budżetu państwa polskiego na 2017 rok.

ZOBACZ WIĘCEJ: Szef ukraińskiego portalu żali się na odebranie dotacji. „Ukraińcy w Polsce stają się nieogłoszonymi wrogami”

Wcześniej ukraiński dziennikarz w komentarzu dla ukraińskiej stacji Hromadske krytykował politykę Polski ws. ludobójstwa na Wołyniu. Jego zdaniem Polacy kreują jego ofiary na męczenników, zaś polskie postulaty dotyczące ich upamiętnienia uważa za przejaw ukrainofobii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W postach, w których Isajew chwali się swoim uczestnictwem w antyrządowych protestach, pokazuje także inne wulgarne i skierowane w stronę Prawa i Sprawiedliwości przypinki.

Ukraiński dziennikarz tłumaczy, że wykonał przypinki, aby zastąpiły inne równie wulgarne, które zawierały błąd gramatyczny, a które były wcześniej kolportowane wśród protestujących. Isajew tłumaczy, że drugim powodem było pragnienie, aby poszerzać ukraińską soft power w świat. Protesty, i to ze skutkiem – to jest to zjawisko (w tym, popkultury), z którego Ukraina w regionie zasłynęła.

ZOBACZ TAKŻE: Fundacja Otwarty Dialog publikuje instrukcje na Majdan w Warszawie

Isajew publikował także w serwisie zdjęcia z transparentami wskazujące na powiązanie Prawa i Sprawiedliwością z PZPR oraz Rosją.

Zrzuty ekranu z postów i tłumaczeń Isajewa:

Ukraiński dziennikarz atakuje PiS
Ukraiński dziennikarz atakuje PiS
Ukraiński dziennikarz atakuje PiS

kresy.pl / facebook.com

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz