Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej rozegra dwa „domowe” mecze w Lidze Narodów  na Stadionie Miejskim Łódzkiego Klubu Sportowego.

Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej rozegra dwa „domowe” mecze w Lidze Narodów 2022/2023 z Armenią (11 czerwca) i Irlandią (14 czerwca) na Stadionie Miejskim ŁKS (mieszczącym 18 widzów) w Łodzi.

Reprezentacja Ukrainy zagra wyjazdowy mecz z Irlandią w Dublinie na Aviva Stadium, a wyjazdowy mecz ze Szkocją odbędzie się w Glasgow na Hampden Park Arena.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8369.32 PLN    (38.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

TVP Sport przypomina, że 24 czerwca w Rzeszowie ze Szkotkami będzie grać reprezentacja Ukrainy kobiet.

Pod koniec kwietnia Ołeksandr Petrakow, selekcjoner ukraińskiej reprezentacji piłkarskiej poinformował, że jego kadra dwa mecze Ligi Narodów rozegra na terenie Polski. Poinformował o tym odpowiadając na pytanie dziennikarza: Wciąż pojawiają się pytania dotyczące czerwcowych meczów „u siebie” w Lidze Narodów z Irlandią i Armenią. Powiedz mi, czy granie ich w Polsce to inicjatywa sztabu szkoleniowego?””Jest to inicjatywa prezydenta UAF Andrija Pawelko w sytuacji, gdy ze względu na stan wojenny nie będzie można rozgrywać tych meczów na Ukrainie. Rozmawiał z szefem PZPN”.

„Zgodziłem się. Polska jest dla mnie fortecą! W 2019 roku zagraliśmy tam w Łodzi w finale mistrzostw świata (do lat 20). Możemy grać nawet na tych samych stadionach, a Ukraińcy przyjdą nas wesprzeć”.

Przypomnijmy, że w związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie rozegrała barażowego meczu z reprezentacją Rosji.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz