Siedmiu studentów PWSW z Przemyśla zostało ukaranych za pozowanie do zdjęć z czerwono – czarną flagą UPA – podaje portal Nowiny24.pl.

Siedmiu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu zostało ukaranych naganą z ostrzeżeniem – podaje portal. Czterech z nich zostało dodatkowo ukaranych ograniczeniem pomocy materialnej, przez jeden semestr nie będą mogli pobierać stypendium. Jest to wynik postępowania komisji dyscyplinarnej uczelni. Decyzje są prawomocne.

– Każda ze spraw była rozpatrywana indywidualne. Studenci swoim postępowaniem uchybili godności studenta, ich zachowanie przyniosło ujmę PWSW, również co do misji naszej uczelni, którą jest pojednanie polsko – ukraińskie – mówi Marek Ruba, rzecznik PWSW.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Banderowskie zdjęcie z Rzeszowa

Nowiny24.pl / Kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. raf66
    raf66 :

    Jak tak dalej pójdzie , to dojdzie do pogromów tych bydlaków w Polsce. Nasza szanowna władza powinna brać przykład z Jobbiku a nie wchodzić banderowcom w d…….. Dla naszych dzieci, starców i potrzebujących na nic nie starcza kasy , ale ten niby polski rząd lekką ręką udzielił „kredytu” na 200 mln euro dla skurwysynów z upainy.Oczywiście nawet dziecko wie że upaina to bankrut, i nie trzeba być wielki mędrcem aby przewidzieć że to quasi państewko w ciągu kilku lat zniknie z mapy Świata. Nasza elita z Warszawki wie jednak lepiej.Zabrali im stypendia, a ja mam pytanie , czy te stypendia są fundowane z budżetu Państwa? Czy Polakom którzy studiują we Lwowie banderowski rząd też płaci stypendia? Debilna polityka doprowadzi do wymiany tej sprzedajnej ekipy rządzącej i mam nadzieję że do wymiany klasy politycznej w całości, bo ci którzy „rządzą” teraz są tak samo durni jak szanowna największa partia „opozycyjna”.Skoro Węgrzy potrafią, to dlaczego my nie? Jeszcze kilka takich wyskoków oraz bierność „naszej” władzy i Polacy sami im pokażą drogę do domu…..Raf66