W Przemyślu odbyły się warsztaty zorganizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w których udział wzięli ukraińscy dziennikarze.

Ukraińscy dziennikarze, którzy wzięli udział w warsztatach dziennikarskich, zorganizowanych w Przemyślu mieli twierdzić, że stosunki polsko-ukraińskie w ostatnim czasie mocno się zepsuły z powodu działającej w tym kierunku rosyjskiej agentury. Zdaniem obecnych na warsztatach Ukraińców to Rosjanie inspirują do podnoszenia kwestii historycznych.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. Jej celem jest stworzenie platformy mającej umożliwić cykliczne spotkania ludzi mających wpływ na opinię publiczną na Ukrainie i w Polsce. Na najbliższą przyszłość zaplanowano przekształcenie warsztatów we Wschodnio-Europejskie Centrum Dialogu.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński dziennikarz w Polsce chce „ukrainizować polski Majdan”

Na spotkaniu pojawiło się kilkudziesięciu ukraińskich dziennikarzy, którzy zainteresowali się programem zaproponowanym przez przemyską uczelnię. Stwierdzili, że zgłosili się do udziału w warsztatowych zajęciach, aby pomóc w ratowaniu dwustronnych relacji, które, ich zdaniem, są osłabiane przez wrogie Polsce i Ukrainie siły.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ukraińscy dziennikarze twierdzą, że w przeszkodzie dla dialogu stoją nie tylko Rosja, jak również stereotypy z czasów sowieckich, które mają tkwić w umysłach Polaków i Ukraińców. Dziennikarze ze wschodu twierdzą również, że Polacy nie powinni wtrącać się się do ukraińskiej historii a Ukraińcy do historii Polskiej. Ich zdaniem każdy Naród ma prawo do gloryfikacji swoich bohaterów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraiński dziennikarz grozi Węgrom: chcecie żartować nt. odbierania Zakarpacia? Wyobraźcie sobie swoje martwe dzieci

Kresy.pl / radio.rzeszow.pl

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • franciszekk
   franciszekk :

   Cóż! … Neo- banderowców nie da się ucywilizować!
   W ich bandyckich łbach odziedziczonych PO przodkach głęboko tkwi azjatycka cywilizacja!
   Byli, są i nadal będą niebezpieczni dla nas, aa… wielkim niebezpieczeństwem dla nas jest próba bratania się, bo będzie nas to kosztowało POnownie rozlanie cennej polskiej KRWI!