Sosnowieccy policjanci zatrzymali 43-letniego Ukraińca, który prowadził samochód mając ponad 3 promile alkoholu. Podczas zatrzymania próbował przekupić funkcjonariuszy dwoma butelkami alkoholu. Usłyszał zarzuty za jazdę pod wpływem alkoholu oraz obietnicę wręczenia łapówki.

Sosnowiecka policja poinformowała o sprawie w sobotę. Policjanci otrzymali informację o zatrzymaniu kierowcy, który najprawdopodobniej prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Gdy wywiadowcy przyjechali na jeden z parkingów sklepowych przy ulicy Suchej, czekało na nich dwóch mężczyzn.

“Widzieli oni, jak na parking przy sklepie spożywczym podjechał samochód. Wysiadł z niego kierowca, którego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Chwiejnym krokiem poszedł pobliskiego sklepu. Gdy wrócił, zgłaszający nie pozwolili odjechać kierowcy i wezwali Policję” – czytamy.

Okazało się, że 43-letni obywatel Ukrainy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Gdy policjanci poinformowali go, że popełnił przestępstwo, ten próbował przekupić ich dwoma butelkami alkoholu, które dopiero co kupił.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za jazdę pod wpływem alkoholu oraz obietnicę wręczenia łapówki. Prokuratura objęła 43-latka policyjnym dozorem.

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

Zobacz także: Coraz więcej cudzoziemców w polskich więzieniach i aresztach. Najwięcej Ukraińców i Gruzinów

sosnowiec.policja.gov / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    To Pikuś,tego jest juz tyle ze takie info to drobnostka.To juz gorsze “”Do opisywanego zdarzenia miało dojść w Zespole Szkół nr 2 w Koszalinie. O dwóch Ukraińcach, którzy polskiemu uczniowi mieli grozić śmiercią i podpalić rękę zapalniczką, poinformowała dziennikarza uczennica koszalińskiej “budowlanki”.
    – Nauczycielka w ogóle nie zainteresowała się sprawą. Żadnej reakcji nie podjęła. Nie zwróciła nawet uwagi na dym unoszący się w sali – mówi uczennica szkoły i opowiada, że pod szkołą doszło do spotkania poszkodowanego ucznia z jednym z Ukraińców. – Wtedy powiedział [Ukrainiec – przyp. red.], że nie chce mieć z nami problemów, ale jeśli sytuacja się powtórzy to nas pozabija i podusi, dokładnie tych słów użył.””W Sądzie Okręgowym w Słupsku rusza proces, w którym na ławie oskarżonych zasiądzie 55-letni Ukrainiec, który zgwałcił 14-letnią Polkę. Grozi mu 15 i nie mniej niż 5 lat więzienia.

    W maju 2023 roku Ukrainiec zgwałcił 14-latkę w polu kukurydzy. Oleksandr M. miał szukac ofiary, jeżdżąc autem w miejscowości Brusy. Mężczyzna zwrócił uwagę na 14-latkę wracającą ze szkolnych praktyk. Ukrainiec złapał Polkę w polu kukurydzy, obezwładnił i zgwałcił. Po wszystkim uciekł.”