Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy zadeklarował zamiar zapłaty 100 tysięcy dolarów za dostarczenie byłego dowódcy wojsk separatystów Igora Girkina do ukraińskiej niewoli – poinformowała w niedzielę agencja Unian.

Jak poinformowała w niedzielę agencja prasowa Unian, Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy zadeklarował zamiar zapłaty 100 tysięcy dolarów za dostarczenie byłego dowódcy wojsk separatystów Igora Girkina do ukraińskiej niewoli.

Zostało to zgłoszone przez wywiad obrony Ukrainy w sieci społecznościowej Facebook.

“Główna Dyrekcja Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy gwarantuje zapłatę 100 000 dolarów za przeniesienie Igora Girkina (Striełkowa) do ukraińskiej niewoli” – czytamy w komunikacie.

“Igor Girkin (Strielkow) jest rosyjskim terrorystą, byłym tzw. „ministrem obrony DRL”. Do tej pory SBU i Prokuratura Generalna Ukrainy wszczęły szereg spraw przeciwko Girkinowi o działalność terrorystyczną, tortury, morderstwa i naruszeniem suwerenności państwa” – czytamy w oświadczeniu.

Przypomina się również, że Girkin znalazł się na międzynarodowej liście poszukiwanych po zestrzeleniu cywilnego samolotu Boeing 777 MH17.

Girkin, były oficer rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, był dowódcą wojsk separatystów w Donbasie, w 2014 roku dowodził zdobyciem Słowiańska. Od tego czasu stał się krytyczny wobec Putina, oskarżając go o niewłaściwe prowadzenie działań wojennych i odmowę przeprowadzenia mobilizacji.

W rozmowie z “The Times” Girkin powiedział, że czuje moralną odpowiedzialność za zestrzelenie lotu Malaysia Airlines 17.

Kresy.pl/Unian

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply