Poprzednia decyzja o obniżeniu normy zużycia na jednego członka gospodarstwa domowego do 3 metrów sześciennych miesięcznie spotkała się z protestem w przedsiębiorstwach gazowych.

Dziś rząd wycofał się z tej decyzji o czym poinformował sam premier Arsenij Jaceniuk. Na podstawie wnioseku ministra energetyki i przemysłu węglowego rząd zdecydował się zwiększyć normę miesięcznego zużycia gazu na członka gospodarstwa domowego do 4,4 metrów sześciennych. Stało się tak na skutek protestów obwodowych operatorów gazowych, którzy zagrozili, że zabraknie surowca dla gospdoarstw domowych. Rząd dążył tymczasem do zmniejszenia zużycia detalicznego, w którym gaz sprzedawany jest po niskiej cenie, na rzecz zwiększenia objętości „błękitnego paliwa” zużywanego przez odbiorców przemysłowych. Ci ostatni zobowiązani są do płacenia za surowiec po znacznie wyższej cenie.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz