Cywilny Korpus okrytego niesławą pułku „Azow”, stał się ogólnokrajową partią polityczną.

Na kongresie pojawiło się około tysiąca osób. Oczekuje się, że partia będzie kierowana przez Andrieja Biłeckiego, dotyczasowego dowódcę pułku, a sekretarzem ugropowania zostanie szef Komitetu Centralnego pułku „Azow” Nazar Krawczenko. Na kongresie Krawczenko powiedział m.in:, że obecni na tej sali osoby wezmą na siebie odpowiedzialność za losy całej Ukrainy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Azow planuje utworzenie własnej partii politycznej

Na kongresie obecny był również były radziecki opozycjonista Łewko Łukjanenko, który stwierdził, że na Ukrainie aktualnie nie funkcjonuje Mówiąc Również na kongresie radzieckiego dysydenta łewko łukjanenko. Według niego, obecnie na Ukrainie nie ma „narodowej przestrzeni informacyjnej”.

Uczestnicy kongresu przyszłej partii uchonorowali również zmarłych członków pułku minutą ciszy.

ZDJĘCIA Z KONGRESU:


kresy.pl / hromadske.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz