Ukraina chce osądzenia rosyjskich oficjeli przez Trybunał w Hadze

Ukraina zwróci się do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze z wnioskiem o zbadanie „zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości popełnionych na Ukrainie”.

Odpowiedni projekt ustawy został już zarejestrowany w ukraińskim parlamencie. Jak napisano w uzasadnieniu: „w obecnej sytuacji, właściwym jest zaakceptowanie jurysdykcji Międzynarodowego Trybunału Karnego do zbadania tych zbrodni i postawienie sprawców przed wymiarem sprawiedliwości”. Ma to dotyczyć okresu „od lutego 2014 roku do chwili obecnej”.

ukrinform.ua / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zeus :

    Właśnie….jak długo jeszcze społeczność międzynarodowa ma zamiar tolerować zbrodnie ludobójstwa kijowskiego reżimu.Kiedy ma zamiar wprowadzić sankcje skierowane przeciwko bandtom z zachodniej Ukrainy.Czy wymordowanie 6 tysięcy cywili przez ukrowermacht i plany dalszych mordów nie są podstawą do zarwania stosunków dyplomatycznych z Ukrainą…do wprowadzenia sankcji wobez kijowskiej Hunty,do całkowitej blokady gospodarczej Kijowa.Pytanie retoryczne…bo oczywiście ze są wystarczające powody,by powyższe restrykcje wobec Ukrainy jak najszybciej wprowadzić. Dlaczego więc nikt tego nie wprowadza? Bo wielki brat popiera faszyzm!!!

  2. Avatar
    allahu_do_piachu :

    Panie Zeusie…To proste.Rozlicza wszystkich zaraz po stabilizacji.Tzn. no moze nie odrazu ale zabiora wladczym osoba Ukrainy,ktore wypelnily swoje zadanie przewrotu struktury stalego ukladu wszystkie moce i majatki a na ich miejsce wstawia sobie lojalnych psow.Przy obocnym wizerunku, formie polityki swiata zachodniego i tym co wyplynelo(a jeszcze wyplynie)z konfliktu,panstwo ukrainskie na czekoladowym fundamencie nie ma prawa bytu.Bedzie tyle hakow dla adwersarzy po wojnie na obecne glowy Kijowskie,ze nikt im nie pozwoli wladzy sprawowac.W odpowiednim czasie jednym ruchem jak pionki spadna z szachownicy.