W ubiegłym roku w mediach pojawiał się informacja, że Ukraina zamierza domagać się od Mongolii rekompensaty za spalenie Kijowa w XIII wieku i „ludobójstwo narodu ukraińskiego”. Okazuje się, że najprawdopodobniej to nie był żart.

Informację potwierdził w rozmowie z radiem Vesti FM szef służby prasowej Ambasady Mongolii w Moskwie, Lcha-Gwa-Suren Namsraj. Jak powiedział, władze w Kijowie wystosowały do Mongolii oficjalne pismo w tej sprawie. Mongołowie zgodzili się na wypłatę rekompensat pod warunkiem, że będą one wypłacane samym poszkodowanym lub ich rodzinom i porosiły Ukraińców o przedstawienie stosownej listy.

„Rada Najwyższa Ukrainy przedstawili oficjalne pismo Wielkiemu Churałowi Państwowemu, czyli naszemu parlamentowi, że w XIII wieku Batu-chan zorganizował ludobójstwo narodu ukraińskiego. I Ukraińcy oczekują za to rekompensaty”– powiedział mongolski dyplomata. Zaznacza jednak, że choć w średniowieczu istniało państwo Ruś Kijowska. „Ukraińskiego państwa wtedy nie było”– powiedział. Zaznaczył, że jeśli ukraiński parlament przedstawi listę obywateli Ukrainy, których dotknęło ludobójstwo, to władze w Ułan-Bator są gotowe wypłacić im rekompensaty.

W maju 2015 roku w mediach pojawiła się informacja, że Rada Najwyższa Ukrainy planuje przyjąć uchwałę „O ludobójstwie ukraińskiego narodu w XIII wieku dokonanym przez zbrodniczy reżim Imperium Mongolskiego”. Było to jednak traktowane jako żart.

Vesti.ru / Kresy.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • polski_pan
   polski_pan :

   Chodzi Ci po głowie jakiś plan od pewnego czasu, mogę prosić o jakieś szczegóły? Potrzeba aby konfrontacja z Ukraina na tle historycznym nastapiła możliwie szybko aby błędy i wypaczenia zrzucić na aktualna władzę, która dociagnie tylko do wyborów? Zastanawiam się na czym mogłoby zależeć ukraińskim politykom aby pójść tym śladem. Nowy swap na 4 mld PLN?

 1. malkontent
  malkontent :

  Piękna riposta Mongołów , idealny cios w podbródek i nokaut hehehehe. Niech zrobią kwerendę tego majdanowego narodu i koniecznie jeszcze popartą badaniami genetycznymi wstecz do XIII wieku, życzę im powodzenia hehehehe :-)))) może okazać się czasem, że opadliniec to zlepek genów mongolskich, ruskich, tatarskich, kebabskich, wołowskich, litewskich, polskich i czort jeden jeszcze wie . I jak tu mieć roszczenia ?? no chyba, że alimentacyjne hehehehe :-((((

 2. pro_patria
  pro_patria :

  BUHAHAHAHAHA Do czego to motłoch się nie posunie w staraniach o dodatkowe fundusze. Proponuję, by odszkodowania wypłacił sam Batu-Chan. W XIII wieku był majętny, więc odsetki z jego oszczędności przez VIII wieków narosły spore i ma z czego 😉 Teraz na poważnie: tak kretyńskie roszczenia świadczą o fakcie jak bydło upaińskie jest rozsierdzone w swojej bezczelności. Wszystko w wyniku bezpłciowej polityki wobec nich m.in. prowadzonej przez stronę polską. Gdyby stanowczo i bezkompromisowo postawiła na szalę: zamknięcie granic dla motłochu, pożegnanie już przebywających, żadnego wsparcia na wszystkich płaszczyznach albo przyznają się do ludobójstwa ze szczególnym okrucieństwem przedstawicieli narodu polskiego, zgadzają na politykę zero tolerancji dla zwyrodnialców upa i organizacji neobanderowskich, wydadzą jeszcze żyjących morderców, pozbawią kluczowych stanowisk państwowych osoby siejące nienawiść do Polaków (pewnie nie byłoby komu prowadzić aparat administracyjny, większość Nas nienawidzi) wybuchłaby hekatomba. Przyzwyczajony do polityki na kolanach motłoch byłby „oburzony” należnymi Polsce warunkami, użyłby wszelkich sił i środków by zdeskredytować Nasz kraj. Taki scenariusz nas czeka. Trzeba zrobić wszystko, by upaina zapłaciła za rachunki krwi, cierpień i krzywd wobec Narodu Polskiego.