Ambasador Ukrainy zapowiedział, że zwróci się z prośbą o wszczęcie śledztwa z powodu antyukraińskich haseł.

Ambasador Andrij Deszczyca powiedział: Potępiamy każde działania i wezwania, które prowadzą do wrogości pomiędzy narodami i zwrócimy się do oficjalnych struktur z prośbą o przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie.

W trakcie Marszu Orląt Przemyskich i Lwowskich, który miał miejsce 10 grudnia tego roku jeden z uczestników krzyczał „śmierć Ukraińcom”. Zdarzenie zostało nagrane, a film trafił do Internetu. Marsz odbywał się pod patronatem prezydenta miasta Przemyśla oraz IPN w Rzeszowie. Podczas marszu nie doszło do innych incydentów.

kresy.pl / polukr.net

Czytaj kolejny artykuł
11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • krok
   krok :

   Na OLX jest wiele szowinistycznych ofert pracy w stosunku do Polaków. Wystarczy w ich wyszukiwarce podać „praca dla” a już będziemy mieli podpowiedzi portalu „ukraińców”. Pracodawcy szukaja ukraińców, nie interesuje ich jakikolwiek pracownik, tylko własnie ukrainiec. Zgodnie z Polskim prawem takie oferty powinny być usuwane, bo łamią przepisy o równym traktowaniu oraz Polską Konstytucję, gwarantującą nam równe prawa. Ta niechlubną tradycję zapoczątkowało PO, obecnie PIS tylko ją kontynuuje, nie widząc w ofercie zatytułowanej „Praca dla ukraińców” niczego złego. No, może gdyby ktoś wystawił ofertę „Praca dla Polaków”, to od prawicy PIS do lewicy KOD, SLD, zgodnym głosem, mogli by mówić, o Polskim szowinizmie pracodawców, nierównym traktowaniu cudzoziemców itd..

  • meki1
   meki1 :

   Jak byliśmy na wycieczce we Lwowie, w chwili odjazdu spod pomnika Mickiewicza przyjechało Ładą pięciu młodych ludzi i mimo obecności policjantów wykrzykiwali w naszym kierunku „jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi i coś tam dalej, że oni pomogą w tym”.Policjant tylko się uśmiechał.

  • krok
   krok :

   To bardzo prawdopodobne, chociaż ten kto to krzyczał miał ładny Polski akcent. W tle słychać też śmiechy po tym okrzyku, więc nie przywiązywał bym do niego takiej wagi. Związek ukraińców w Polsce od dawna działa przeciwko Polsce, więc byle pretekst ich bardzo cieszy. Deszczyca banderowiec działa schematycznie jak na UPA przystało, domaga się śledztwa, chociaż w innym marszu, nacjonalistów ukraińskich ich przedstawiciel dosyć jasno określił ukraińskie cele w Polsce „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi” . Brawo Przemyśl, brawo mieszkańcy i uczestnicy.

 1. kojoto
  kojoto :

  Też od razu pomyślałem, że to wygląda na prowokację – no chyba że na marszu pojawił się jakiś pożyteczny idiota pokroju uPadliny, który nie odróżnia Ukraińców – Rusinów od szowinistów ukraińskich. Faktem jest, że władze Ukrainy robią dosłownie wszystko, żeby nastroje anty-ukraińskie w Polsce były jak najsilniejsze.

  • pro_patria
   pro_patria :

   Trafne spostrzeżenie. Jednakże ten brak symetrii doskonale obrazuje nieudolność rządzych u nas od lat miernot. Mają wszystkie atuty w ręku, lecz nie mają ani zdolności ani odwagi by je wykorzystać. W ten sposób motłoch wykorzystuje sytuację i przez ich słabość i mierność wyzwierza się na nas bezgranicznie.