Udaremniono przemyt 140 nielegalnych imigrantów

W ciągu tylko jednej doby zatrzymano 4 przemytników i udaremniono próbę przemytu busami 140 cudzoziemców.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Bielsku-Białej, w rejonie byłego przejścia granicznego w Zwardoniu, zatrzymali do kontroli busa, którym podróżowało 24 cudzoziemców. Wśród nich były 3 kobiety oraz 7 osób nieletnich. Wszyscy mieli jedynie dokumenty potwierdzające pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji z których wynikało, że są obywatelami Syrii. Pojazdem kierował obywatel Syrii, który posiadał niemiecki tytuł pobytowy. Mężczyzna próbował przewieźć migrantów do Niemiec. Wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej.

Zobacz też: Nielegalni imigranci odkryci w zamkniętym busie przy granicy z Niemcami

W wyniku przeprowadzonej kontroli drogowej w rejonie m. Zwardoń (pow. żywiecki) funkcjonariusze SG ujawnili i zatrzymali kolejną grupę migrantów. Byli przewożeni w busie kierowanym przez obywatela Syrii, który posiadał tytuł pobytowy wydany przez władze Austrii. Grupa 42 osób, wśród których było 5 kobiet i 12 osób nieletnich przebywa w pomieszczeniach służbowych Straży Granicznej.

Kolejna grupa migrantów (43 osoby) została ujawniona dzisiaj nad ranem w rejonie m. Niemodlin (pow. opolski) przez funkcjnariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Patrol Straży Granicznej ustalił, że wszyscy przebywają na terenie RP nielegalnie. To sami mężczyźni (w tym 5 osób nieletnich). Mieli jedynie dokumenty potwierdzające pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji, z których wynikało, że są obywatelami Syrii. Pojazdem kierował obywatel Polski. Wszystkie osoby zostały przewiezione do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej.

31 cudzoziemców funkcjonariuszom Straży Granicznej przekazali ponadto fucjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach i z KMP w Bielsku-Białej. Cudzoziemcy byli także przewożeni busem przez obywatela Syrii, posiadającego niemiecki tytuł pobytowy. Przebywają w pomieszczeniach służbowych Straży Granicznej.

Przeczytaj: Nielegalni imigranci obrzucali kamieniami funkcjonariuszy Straży Granicznej

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply