Tyszka: Sejm zamienia się w chlew

– To co się wydarzyło wczoraj w Sejmie to najlepsze podsumowanie ostatniego roku w polityce – napisał na Facebooku wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15, Stanisław Tyszka. Jego zdaniem, należy to rozpatrywać na kilku różnych poziomach.

W kontekście kultury politycznej Tyszka uważa, że „PONowoczesna ‘przeciąga strunę’ bardzo często przekraczając granice dobrego smaku”. – Ewidentnie chcą czołowego starcia z PiS– uważa polityk. Zaznacza, że z kolei PiS „jest skrajnie nieudolny, niekonsekwentny, nie radzi sobie z prowokacjami”, zaś przeniesienie obrad do Sali Kolumnowejbyło „wywieszeniem białej flagi”.

– Zachowanie PONowoczesnej jest oczywiście całkowicie przeciwskuteczne. Dlatego konsekwentnie nazywamy te partie opozycją histeryczną. Ich histeria prowadzi tylko do umocnienia władzy PiSu– zauważył Tyszka. – Końcowy efekt natomiast jest taki, że Sejm zamienia się w chlew (lub cyrk, jak kto woli). My z Kukiz ’15 patrzymy na to z rosnącym obrzydzeniem, bo do Sejmu weszliśmy po to, aby pracować, a nie pajacować.

Przeczytaj: Rzeczniczka PiS: Zachowanie opozycji to przestępstwo

W kwestii praworządności poseł Kukiz’15 przyznał, że „PiS coraz częściej nagina, obchodzi i łamie prawo”.Jego zdaniem, w wyniku „paniki” politycy tej partii dopuścili się wręcz złamania regulaminu Sejmu, poprzez zblokowanie głosowania nad poprawkami do budżetu.

Przeczytaj: Sejm podczas „głosowania kolumnowego” uchwalił przyszłoroczny budżet

Czytaj również: Schetyna: Posiedzenie było nielegalne, nie uznajemy budżetu za uchwalony

– Problem w tym, że oni nawet do końca nie wiedzą po co to robią. Prowadzą politykę krótkowzroczną, szarpaną, sprowadzającą się często do pustych haseł i PR-u, ale pozbawioną celów strategicznych i spójnej wizji tego jak powinna wyglądać Polska– uważa Tyszka.

Przeczytaj: Winnicki: mamy do czynienia z upadkiem majestatu Rzeczpospolitej [+VIDEO]

Zdaniem polityka, istotne jest też podłoże ustrojowe problemów i to, że „większość obecnych problemów wynika z wad ustrojowych”. Przede wszystkim „ze złej konstytucji, umożliwiającej sprawowanie władzy ludziom niekompetentnym, nieudolnym, skorumpowanym i niekontrolowanym przez Obywateli”.

Przeczytaj: Andrzej Duda zabrał głos ws. awantury w Sejmie

Tyszka zamieścił też fragment wcześniejszego wpisu Pawła Kukiza, w którym z powodu beznadziejności całej sytuacji wzywał on do zmiany ordynacji i przyspieszonych wyborów, a także zaapelował do ludzi o nie angażowanie się po żadnej ze stron sporu.

Przeczytaj: Paweł Kukiz ostrzega: może dojść do wojny domowej

Facebook.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. tagore
    tagore :

    Klasyczny hipokryta, ugrupowanie Kukiza brało udział w tej ustawce tak samo jak poprzednio tylko bez rączki z Petru. Świadczą o tym pierwsze wypowiedzi na temat udziału dwóch posłów w głosowaniu w sali kolumnowej. Pewnie czekali na interwencję straży marszałkowskiej i liczyli na wygodną pozycję „słusznie oburzonych” zachowaniem PIS i PO Nowoczesnej.

    tagore