Rafał Otoka-Frąckiewicz, dziennikarz, twórca portalu internetowego Pitu-pitu i kandydat do Sejm z list Kukiza opisał swoje spotkanie ze znajomym pracującym w TVP, który odsłonił mu kulisy polityki stacji w kwestii migrantów.

„Spotkałem dziś znajomego pracującego na Woronicza. Poinformował mnie, ze każdego ranka odbywają się zebrania redakcyjne godne szkoleń Amwaya, w trakcie których dziennikarze, reporterzy, prezenterzy maglowani są propagandowo w sprawie Ludu Pustyni. Obowiązująca linia mówi, że nielegalni imigranci to ubogacenie, uzdrowicielski wpływ na gospodarkę, no wszelkie cuda na kiju, jakie słyszymy codziennie z mediów– napisał Oroka-Frąckiewicz.

„Kiedy spytałem, czy ich kompletnie poje baje…ło, usłyszałem odpowiedź: ‘Ej nikt w to nie wierzy. Chodzi jedynie o to, żeby jakimś cudem przekonać opinię publiczną do tego, że rząd Kopacz ma rację.To wojna o przetrwanie, bo wiedzą, że jak przyjdzie PiS, to ich wszystkich wypier…li z roboty, i to bynajmniej nie za imigrantów. Jeśli jakimś cudem odwrócą tendencje sondaży tak, żeby przynajmniej powstała jakaś antypisowska koalicja, uratują stołki’”– relacjonuje.

Otoka-Frąckiewicz napisał również, że TVP nie mogąc znaleźć chętnych, którzy przed kamerami chcieliby przedstawiać migrantów w pozytywnym świetle, zaczęła płacić za pro imigracyjne wypowiedzi. Jednocześnie domagając się zachowania tego fakyu w tajemnicy,

„Jeśli dodam, że za występy w programach broniących przyjmowania nielegalnych imigrantów TVP zaczęła płacić po kilka stów, bo nikt nie chciał do nich przychodzić, lepiej opiszę rozmiar paniki? A jeśli dodam, że goście podpisują lojalki, że przez cztery lata nikomu nie powiedzą, że wzięli szmal za przedstawianie błogiego obrazu Ludu Pustyni, stanie się jaśniejszy obraz serwowany przez „ekspertów” przesiadujących w telewizji publicznej…?”– napisał Frąckiewicz.

Przeczytaj także: Kanydat ruchu Kukiza chce przyznania obywatelstwa RP Polakom na Wschodzie

Facebook.com/ Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  Jeżeli to prawda,to byłby znak że całe kierownictwo TVP,włącznie z jej prezesem to zwyrodniała Granda-Banda za publiczne pieniądze-tylko do wywalenia na śmietnik! Takie sprzyjanie kłamstwu i przekupstwu jest zaprzeczeniem wszelkiej etyki zawodowej,manipulowaniem i kpiną z telewidzów.Wprawdzie nie oglądam tego barachła,ale martwię się zatruwaniem umysłów Bogu Ducha winnych naiwnych i łatwowiernych telewidzów i wyborców.

 2. jaro7
  jaro7 :

  Widać że media i presstytutki manipulują i kłamią w sprawie „imigrantów’,ale to jest już przegięciem.Jakim trzeba być ZEREM aby za stołki czy pieniądze szkodzić świadomie własnemu krajowi i własnym obywatelom.Trzeba ten tekst rozpropagować gdzie sie da.Ja umieściłem go na Onecie(jeszcze nie skasowali)

 3. sobiepan
  sobiepan :

  Krakowskie uczelnie przyjmą uchodźców na studia poza jakąkolwiek kolejnością

  Krakowskie uczelnie przyjmą uchodźców na studia poza jakąkolwiek kolejnością
  fot. Grzegorz Kozakiewicz/FORUM

  Najstarsza krakowska uczelnia – Uniwersytet Jagielloński – zadeklarowała gotowość przyjęcia na studia uchodźców. Rektor UJ zamierza zwolnić ich z jakichkolwiek opłat.! Fundusze na ten cel beztrosko rektor wyciągnie ze Stypendiów dla wybitnych studentów Polskich przy średniej 5,0 z sesji Następuje odmowa przyznania stypendium!. Czy w tym kraju nawet tytuł naukowy nie powoduje uruchomienia szarych komurek Pytam Pana rektora Wojciecha Nowaka co zyskuje Polska na takich działaniach bo jego wywód o otwartości środowisk akademickich to manipulacja .Imigrantów przyjmie również Akademia Górniczo-Hutnicza.

  Uniwersytet Jagielloński wesprze uchodźców specjalnymi stypendiami ( A środki na nie rektor ukradnie wybitnym polskim studentom )oraz zorganizuje dla nich kursy języka polskiego. „Decyzja co do przyjęcia na studia będzie musiała uwzględnić potrzeby studenta, jego możliwości studiowania jak i możliwości UJ” – tłumaczą władze UJ. To w Polsce nie mamy już nawet jednej wybitnej jednostki godnej wsparcia rektora ?. I pytanie najważniejsze co ci ,,studenci” wniosą twórczego do naszej Kultury?

  Jaka będzie liczba nowoprzyjętych studentów? „Liczba studentów przyjęta w tym trybie będzie określana w zależności od potrzeb studentów i naszych możliwości. Definiowanie liczby studentów na tym etapie nie jest zasadne ani konieczne” – zadeklarował prof. Wojciech Nowak, rektor krakowskiego uniwersytetu.

  Pomoc dla imigrantów zadeklarował również rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Tadeusz Słomka: „Środowiska akademickie zawsze cechowała otwartość i wielokulturowość, będąca jednym z fundamentów twórczego myślenia. W murach uniwersytetów znajdowali często schronienie ludzie wybitni, ale nie mogący realizować swoich ambicji we własnym domu. Stojąc w obliczu, jak się wydaje, najpoważniejszego kryzysu imigracyjnego w historii Europy, chciałbym zadeklarować współpracę i pomoc młodym ludziom, którzy – nie z własnej winy – muszą uciekać ze swoich krajów. […] Mając na uwadze powyższe przesłanki, podjąłem decyzję, że Akademia Górniczo-Hutnicza jest w stanie przyjąć dwudziestu uchodźców-studentów i zapewnić im kształcenie w pełnym cyklu (pięć lat), a także zagwarantować im zamieszkanie i utrzymanie w tym czasie. Środki, które chcę wygospodarować na ten cel, pochodzić będą ze środków własnych uczelni, a więc funduszy przez nas zarobionych”.

  Źródło: krknews.pl