Turecka redakcja CNN opublikował dramatyczne zdjęcia samolotu pasażerskiego wiszącego na brzegu morskim, kilkanaście metrów od powierzchni wody.

Samolot pasażerski linii lotniczych Pegasus Airlines ruszył w sobotę ze stolicy Turcji Ankary w krajowy lot do Trabzonu nad Morzem Czarnym. Zabrał na pokład 162 pasażerów. Jak wynika ze zdjęć wyemitowanych przez CNN Turk lądowanie maszyny nie przebiegło w sposób prawidłowy. Samolot nie zdołał wyhamować na pasie startowym, zjechał z niego, stoczył się po nadmorskim nasypie i zatrzymał się kilkanaście metrów od linii morza.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Pegasus Airlines opublikował dziś oświadczenie, z którego wynika, że żaden z pasażerów nieudanego lotu nie doznał żadnych obrażeń. Turecka agencja informacyjna Anadolu cytuje jednak jedną z pasażerek Fatmę Gordu, która opowiadała, że samolot przechylił się najpierw na bok a następnie lądował z wyraźnie podniesioną tylną częścią kadłuba. Po popołudniowym incydencie, lotnisko w Trabzonie było zamknięte do końca dnia. Otworzono je dopiero w niedzielę rano.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Gubernator prowincji poinformował, że na razie nie jest znana przyczyna wypadku. Postępowanie śledcze jest w toku.

Czytaj także: Pilot polskiego samolotu próbował lądować podczas wichury

reuters.com/arabnews.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz