W głównej północnokoreańskiej gazecie ukazał się artykuł autorstwa Kim Dzong Czola, starszego brata obecnego przywódcy KRLD.

Artykuł Kim Dzong Czola pod tytułem “Świetlista, wskazująca drogę gwiazda zjednoczenia narodowego” ukazał się w organie prasowym rządzącej Partii Pracy Korei, “Rodong Sinmun”. Starszy brat obecnego przywódcy KRLD Kim Dzong Una, wyraża w nim przekonanie, że “narodowe zjednoczenie” zostanie osiągnięte “mimo istniejących trudności”. Liczy też na przerwanie konfrontacji  na rzecz “ery jedności”, jak cytuje rosyjska telewizja RBK.

Artykuł odnosi się do wznowionego niedawno procesu negocjacji między przedstawicielami KRLD i południowej Republiki Korei. “Czas dl północy i południa Korei usiąść twarzą w twarz i rozpocząć szczery dialog o polepszeniu dwustronnych stosunków” bowiem obecnie znajdują się one “na najniższym poziomie”.

Obecne międzykoreańskie na wysokim szczeblu są cennym ucieleśnieniem nowej polityki ustanowionej przez najwyższego przywódcę” – napisano w artykule sugerując, że nowe otwarcie wynika całkowicie z inicjatywy Kim Dzong Una. Przywódca KRLD w orędziu noworocznym przedstawił wolę uczestnictwa sportowców z jego państwa w olimpiadzie jaka już wkrótce rozpocznie się w Korei Południowej. Wkrótce po tej deklaracji przedstawiciele obu państw rozpoczęli bezpośrednie rozmowy na w strefie zdemilitaryzowanej. Prezydent Republiki Korei, Moon Jae-in wyraził wolę osobistego spotkania się z Kim Dzong Unem.

Czytaj także: Korea Północna dokonała detonacji bomby wodorowej

rbc.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply