Władze Syrii obwiniły Turcję o to, że nie chce ona zwracać dóbr kultury, zagrabionych przez ISIS i wywiezionych do Turcji.

Maamoun Abdulkarim, dyrektor departamentu muzeów oświadczył, że ponad 2 tysiące przedmiotów zostało wywiezionych z Syrii do Turcji. Oskarżył on turecki rząd o to, że nie chce on zwracać antyków ani nawet udzielać o nich żadnych informacji. Przedmioty, które znajdują się w Turcji zniknęły głównie z terenów zajmowanych przez ISIS.

Ministerstwo kultury nazwało zarzuty Abdulkarima „bezpodstawnymi” i motywowanymi „względami politycznymi. Przedstawiciel ministerstwa podkreślił, że Turcy robią wszystko by nie dopuścić do zaginięcia i wywozu dóbr kultury.

Ria Novosti/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz