Prezydent Donald Trump ogłosi dzisiaj zmianę przepisów, która zakaże placówkom wykonującym aborcje lub polecającym ją sięganie po federalne fundusze planowania rodziny.

Portal LifeSiteNews informuje, że decyzja Trumpa będzie „potężnym ciosem” dla największej w USA organizacji świadczącej usługi aborcyjne, Planned Parenthood.

„Decyzja, o której informują liczne media, powstała jako pomysł doradczyni Białego Domu Kellyanne Conway, aby wymagać, że obiekty świadczące usługi w ramach federalnego programu planowania rodziny (Title X) były fizycznie oddzielone od tych, które wykonują aborcje lub polecają ją. Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami, świadczenie usług w ramach Title X i wykonywanie aborcji może być zlokalizowane w tym samym ośrodku, o ile aborcje są finansowane ze środków prywatnych.  Pieniądze zostaną przekierowane do Kwalifikowanych Ośrodków Zdrowia Kobiet, które nie biorą udziału w aborcjach i które dramatycznie przewyższają liczbę lokalizacji Planned Parenthood w Stanach Zjednoczonych” – informuje LifeSiteNews.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szacuje się, że Planned Parenthood może z powodu decyzji Trumpa stracić ponad 50 milionów dolaów rocznie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump rozszerza zakaz finansowania zagranicznych aborcji z amerykańskich środków

kresy.pl / lifesitenews
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz