Prezydent Donald Trump przypomniał na Twitterze, że Waszyngton nie zamierza wspierać finansowo Pakistanu, na terenie którego przez lata ukrywał się Osama Bin Laden.

Jak napisał Trump, “Oczywiście, że powinniśmy byli schwytać Osamę Bin Ladena wcześniej. Wskazałem go w mojej książce PRZED atakiem na World Trade Center. Prezydent Clinton nie trafił w cel. Zapłaciliśmy Pakistanowi miliardy dolarów i nigdy nam nie powiedzieli, że tam mieszka. Głupcy!…Nie płacimy już Pakistanowi miliardów dolarów, ponieważ wzięliby nasze pieniądze i nic dla nas nie zrobili, Bin Laden był najlepszym przykładem, Afganistan był drugim. Byli oni jednym z wielu krajów, które zabierają Stanom Zjednoczonym, nie dając nic w zamian. To SIĘ WŁAŚNIE KOŃCZY!”

To nie pierwszy raz, gdy Trump jako prezydent ostro krytykuje Pakistan. Na początku 2018 roku napisał: “Stany Zjednoczone głupio dały Pakistanowi ponad 33 miliardy dolarów pomocy przez ostatnie 15 lat, a oni nic nam nie dali poza kłamstwami i oszustwem, uważając naszych przywódców za głupców.” Oskarżył również Islamabad o dawanie schronienia terrorystom.

Minister spraw zagranicznych Pakistanu Khawaja M. Asif również na Twitterze skomentował wówczas zarzuty Trumpa. „Jak Bóg pozwoli, wkrótce odpowiemy prezydentowi Trumpowi… Świat pozna prawdę… różnicę między faktami a fikcją” – napisał szef dyplomacji Pakistanu. Z kolei minister obrony tego kraju napisał na Twitterze: „Pakistan jako sprzymierzeniec w walce z terrorystami dał bezpłatnie USA: komunikację lądową i powietrzną, bazy wojskowe i współpracę wywiadowczą, które zdziesiątkowały Al-Kaidę w ciągu ostatnich 16 latach”. – stwierdził minister dodając, że USA nie dały Pakistanowi „nic, poza inwektywami i brakiem zaufania”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump: Amerykanie pozostaną w Afganistanie, koniec z budowaniem demokracji za pomocą wojska

kresy.pl / twitter

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply