Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory parlamentarne, gdyby te miały odbyć się w połowie marca – wynika z sondażu TNS Polska. PiS otrzymałoby 32 procent głosów, druga Platforma Obywatelska – 30 procent.

Trzecie miejsce zająłby Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 8% poparcia. Do Sejmu dostałoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, które mogłoby liczyć na wynik 5%.

23% respondentów zadeklarowało, że zdecydowanie weźmie udział w wyborach. 37% badanych raczej poszłoby do wyborów, 13% raczej nie pójdzie, zaś 16% na pewno nie uda się do urn wyborczych. 11% ankietowanych nie wie, czy pójdzie na głosowanie.

Sondaż TNS Polska przeprowadzony został w dniach 13–18 marca 2015 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 971 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat – czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.

PAP / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz