Szwedzki nastolatek został zamordowany przez posiadającego szwedzkie obywatelstwo sudańskiego imigranta. Bronił koleżankę przed gwałtem.

W niedzielę 11 maja w Härnosand 22-letni Sudańczyk, Abubaker Mohamed, próbował zgwałcić 16-letnią dziewczynę. W jej obronie stanął 19-letni Tommie Lindh, przez co otrzymał cios nożem. Następnie Sudańczyk kopał młodego Szweda w głowę, w wyniku czego ten zmarł.

Mohamed został aresztowany przez policję kilka dni później pod zarzutem morderstwa oraz gwałtu.

To nie było pierwsze spotkanie Sudańczyka ze szwedzkim wymiarem sprawiedliwości. W 2015 roku sąd skazał go za kilka przestępstw, w tym napastowanie seksualne osoby poniżej 15 roku życia. Mohamed był karany m.in. za kradzieże i narkotyki.

Lindh był szwedzkim nacjonalistą. Z tego powodu jego historia nie okazała się „atrakcyjna” dla mediów głównego nurtu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Działacze Det fria Sverige oraz Nordyckiego Ruchu Oporu zorganizowali, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa, kilka pikiet upamiętniających jego postać. Oprócz tego rozprowadzają plakaty informujące o całej sytuacji.

Kresy.pl / exakt24.se / expressen.se
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz